Šport 2015. 01. 29.

VOLEJ: „Hráme jeden z najlepších volejbalov na Slovensku!“

Volejbalisti Spartak VKP Komárno zažívajú úspešné obdobie. V bratislavskom PKO zdolali lídra z Prešova a chystajú sa na prvý vrchol sezóny v podobe Slovenského pohára. Ten čaká našich chlapcov už tento víkend. Porozprávali sme sa preto s generálnym manažérom Komárňanov Ing. Ladislavom Ferenczom.

Ladislav_Ferencz_-_manazerVolejbalisti Komárna si počínajú v extraligovej súťaži výnimočne dobre a veríme, že v tom budú pokračovať aj v ďalšom priebehu súťaže. Sezóna je rozbehnutá výborne. Nechceme zatiaľ nič zakríknuť, ale očakávali ste takýto doterajší priebeh súťaže?
Na začiatku súťaže sme si stanovili skromný cieľ, umiestniť sa v prvej šestke. Vedeli sme, že sme poskladali kvalitný tím, ale nepoznali sme sílu súperov. Po prvom zápase, keď sme porazili vlaňajšieho majstra Chemes Humenné, sme už cítili , že môžeme mať aj vyššie ambície.

Určite v doterajšom priebehu mrzia najmä prehry s Prievidzou…
Samozrejme, každá prehra zabolí, ale to patrí k športu. Bez prehier nie sú víťazstvá, z každého zápasu sa treba poučiť. Mužstvo Prievidze tvoria v  prevažnej väčšine profesionálni hráči, ktorí sa živia športom. Traja z nich sú reprezentanti Venezuely a štyria reprezentanti SR. Naši hráči podali aj v poslednom meraní síl kvalitný výkon, no napokon sme tesne prehrali. Predtým sme ale v napínavom zápase v Prievidzi vyhrali my 3:2.

Doterajšia čerešnička na torte bola zaiste výhra nad Prešovom. Ako sa pozeráte na tento náš triumf?
Veľký úspech! Bol to zápas najvyššej kvality, aký vie vyprodukovať  momentálny slovenský klubový mužský volejbal. Hral prvý s druhým vo vynikajúcej atmosfére, cítili sme sa  v Bratislave skutočne ako doma. Vďaka našim partnerom z VKP sme spoločne v hlavnom meste vytvorili volejbalový sviatok, za účasti početných milovníkov tohto nádherného športu. Naši fanúšikovia, ktorí merali cestu na zápas, mohli byť právom hrdí na naše mužstvo a na náš výkon.

V extralige vás čaká náročný program. S akými cieľmi vstupujete do finišu nadstavbovej časti a následne play-off?
Keď hovoríme o cieľoch, nikdy ich nestanovujeme direktívne. Komunikuje s hráčmi a trénermi, snažíme si ciele vytyčovať spoločne. Je dôležité, aby ich každý hráč považoval za svoje. V nadstavbovej časti sme si určili za cieľ skončiť do tretieho miesta a vytvoriť si dobrú východiskovú pozíciu pre play-off. Náš konečný cieľ je hrať o medailu.

Čaká nás prvý vrchol sezóny, tento víkend Slovenský pohár. Stretne elita slovenského klubového volejbalu, čo očakávate od tohto turnaja?
Samotná účasť vo FINAL FOUR Slovenského pohára má pre komáňanský volejbal obrovský, ba priam historický význam. Pôsobíme v najvyššej súťaži len druhý rok a môžeme konštatovať, že sa u nás hrá jeden z najlepších volejbalov na Slovensku. Máme za sebou niekoľko meraní síl s tímami zo zahraničia, v ktorých sme obstáli a  reprezentovali Komárno. Ale aby som konkretizoval náš cieľ na turnaji o Slovenský pohár: v kútiku duše túžime zažiť finálovú účasť, ale ako som už povedal, už samotná účasť je nesmiernym úspechom a prestížou pre náš klub a pre naše mesto.

Mali by ste na záver aj osobný odkaz pre fanúšikov Spartak VKP Komárno?
Chodíme s volejbalom po celom Slovensku a preto máme možnosť porovnávať jednotlivé mestá. Hrdo môžeme prehlásiť, že Komárno patrí medzi mestá s najlepšou atmosférou na zápasoch a vždy sa fandí v zmysle fair-play. To nehovoríme len my, ale aj naši súperi a hráči, ktorí si nesmierne vážia podporu od divákov. Samotná súťaž vrcholí, čakajú nás ťažké, no zároveň veľmi kvalitné zápasy. Chcel by som sa poďakovať našim fanúšikom za ich doterajšiu podporu a požiadať ich o zachovanie priazne aj v nasledujúcich zápasoch. Fandime spoločne mestu Komárno!

Komárno, do toho! Veľa šťastia v ďalších bojoch, už najbližšie túto sobotu v semifinále Slovenského pohára v Spišskej Novej Vsi so začiatkom o 13.30 hodine proti VK Prievidza!