Šport 2014. 10. 27.

VOLEJ: Nešťastne sme podľahli Prievidzi

V sobotu sa v skvelej atmosfére domáci volejbalisti predstavili proti Prievidzi. A aj keď mali mali mečbal za stavu 2:1 na sety, z palubovky sme sa museli porúčať po nešťastnom závere po výsledku 2:3 ako porazení.

Spartak VKP Komárno – VK Prievidza 2:3 (24:26, 25:14, 25:16, 24:26, 13:15)
121 min, rozhodovali: Vaško a Fiľo.
Spartak VKP Komárno: Hollý 0, Horník 29, Hinduliak 1, A. Patúc 23, Pělucha 4, Kišš 7, libero Ľ. Nemec (Demčák 7, Z. Németh 0, M. Patúc 0, Demeter 5). Tréner: D. Oravec.
VK Prievidza: Paez 4, Piňerua 20, Rodriguez 12, Vlk 9, Száraz 9, T. Halanda 4, libero Kubš (Frajt 3, Michalec 1, J. Hukel 6, Hauer 0). Tréner: R. Kašša.

Štatistické porovnanie:
Útoky: 56:55
Bloky: 11:9
Esá: 7:4

V tomto dramatickom stretnutí sa rozhodovalo až v piatom sete. Najprv však zvládli ten prvý hostia, ktorí viedli 17:13, no Komárno dokázalo otočiť na 19:17 a viedlo ešte aj 22:20. Ale po druhom využitom setbale sa predsa len stal korisťou hostí. Druhý a tretí set mali veľmi podobný priebeh. Komárno zatlačilo súpera už v ich úvodoch. Kým v tom druhom po vyrovnanom začiatku Komárno natiahlo rozhodujúcim náskokom vedenie na 19:10, v treťom ťažilo s úspešného vstupu do tejto časti hry. Výrazne kľúčový bol štvrtý set. V ňom Komárno viedli 4:1, no Prievidza otočila na 11:10 a ešte aj v závere setu vyhrávala 20:17. Komárno sa však vzchopilo a za stavu 24:23 hostia odvrátili mečbal a napokon sa tešili aj zo zisku štvrtého setu. V tajbrejku na tom boli psychicky lepšie Prievidžania, ktorí rýchlo získali vedenie 3:0. Ale potom sa k slovu dostali aj Komárňania, ktorí otočili na 5:4 a viedli ešte aj 13:11. Prievidza však získala záverečné štyri lopty zápasu a tak sa tešila z cenného víťazstva 3:2.

Daniel Oravec, tréner Komárna: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, o čom sme sa presvedčili aj sami. Ale bohužiaľ vlastnými chybami sme umožnili súperovi vyhrať. Prvý a štvrtý set sme darovali po vlastných chybách Prievidzi, druhý a tretí sme bez problémov zvládli. V piatom sete sme sa dopustili nevynútených chýb, či už v útočnej činnosti alebo v obrane, súper potom jednoznačne vyhral. Vo všetkých ukazovateľoch sme vyšli plusovejší, lepší, či na servise, či na príjme, či v útoku, v obrane v poli, v obrane na sieti, avšak žiaľ sme vyhrali aj v počte chýb.  “
Roman Kašša, tréner Prievidze: „Dnes sme získali cenný skalp, som nesmierne rád, že sme zvládli tento ťažký zápas. K tomu sme sa však dopracovali vlastnými chybami v druhom a treťom sete, potom sa nám podarilo úspešne ubrániť útoky súpera v koncovkách štvrtého a piateho setu, preto sme zaslúžene vyhrali.“

Tento týždeň nás čalá opäť náročný program. Domácim zápasom v piatok s netradičným začiatkom o 19.00 hodine proti COP Trenčín začína druhá polovica základnej časti. Príďte preto našich chlapcov povzbudiť v piatok do našej športovej haly! Hneď na druhý deň, teda v sobotu cestujú na východ republiky, kedy sa so začiatkom o 18.00 hodine predstavia v Humennom, kde nás privíta domáci ŠK Chemes Humenné.