Šport 2015. 03. 23.

VOLEJ: Semifinále štartuje v stredu, traja Komárňania v reprezentácii!

Jeden z najobávanejších tímov tohtoročnej volejbalovej extraligy VK Prievidza to má v stredu namierené do Komárna, kde štartuje semifinálová séria. O finále sa pobijú druhý a tretí tím po nadstavbovej časti mužskej volejbalovej extraligy. Oba celky pritom vyradili svojich súperov jasne, pomerom 3:0. Komárno si poradilo so Svidníkom, Prievidžania zase nedali šancu Trenčínu.

Podobne hladko sa pritom skončil aj súboj prvého Prešova s ôsmym VK Ekonóm Nitra, štvrtá Spišská Nová Ves ako jediná stratilo zápas, keď v druhom štvrťfinálovom stretnutí podľahlo TJ Spartak Myjava, sériu však dotiahli Spišiaci do víťazného konca a vyhrali 3:1.

Všetky doterajšie zápasy Komárna s Prievidzou boli vyrovnanéZo štyroch vzájomných zápasov v tohtoročnej edícii volejbalovej extraligy mužov vyšli oba tímy dvakrát víťazne, Komárno má však o výhru viac. Tá prišla v semifinále slovenského pohára, ktorý Komárňania neskôr vyhrali. 

Prvý zápas série štartuje v stredu 25. marca o 18:00 v Komárňanskej Mestskej športovej hale. 

Traja Komárňania budú reprezentovať
Počas uplynulého týždňa mohol fanúšika Komárna potešiť aj fakt, že sa v širšej reprezentačnej nominácii objavili traja Komárňania. Smečiar Andrej Patúc, univerzál Miloš Horník a libero Ľuboš Nemec. V národnom drese sa zrejme udržia, pretože Slovákov čakajú dve podujatia zároveň. Prvý vrchol roku ich čaká začiatkom júla, kedy sa v termíne 4. a 5.júla uskutoční v bratislavskej hale NTC Final Four 3.skupiny Svetovej ligy. Ešte pred touto volejbalovou slávnosťou sa slovenskí reprezentanti predstavia v G-skupine v Mexiku. Tam sa stretnú s domácim celkom, ďalej s Čínou a Gréckom.

Druhým veľkým podujatím sú premiérové Európske hry v Azerbajdžane, kde Slovákov čakajú v B.skupine silné tímy z Ruska, Talianska, Bulharska, Nemecka a Belgicka. O kvalitné zápolenia proti volejbalovej špičke tak určite nebude núdza.