Šport 2015. 03. 25.

VOLEJ: Spartakovci vytreli s Prievidzou podlahu a vedú 1:0!

V semifinálovej sérii vedú Komárňania 1:0.

Skvelý vstup do semifinále! Volejbalisti Spartaku VKP Komárno si s hosťami z Prievidze poradili tak, ako sa na ašpiranta na finále patrí. Hornonitrania nielenže nezískali ani set, no ani v jednom z troch dejstiev sa neprešvihli nad hranicu 20 bodov. Komárňania tak po prvom zápase vedú 1:0, na palubovke súpera nastúpia už v piatok o 19:00.

Komárňania sa opierali najmä o výbornú ofenzívnu prácu smečiarov, ktorí získali až dve tretiny bodov. Celkovo bol útok tým faktorom, ktorým predčili súpera z Prievidze, no v prvom a treťom sete sa vyznamenali aj bloky, ktoré získali dovedna 10 bodov.

Výborný zápas zahral v útoku Miloš Horník, tradičná opora Andrej Patúc položil z 12 podaní tri esá a na príjme bol takmer neomylný Marcel Kišš.

Spartak VKP Komárno – VK Prievidza 3:0 (18,19,18)
75 minút, rozhodovali: Juráček, Schimpl, 350 divákov