Šport 2014. 10. 18.

VOLEJ: Spartakovcov ťažké zápasy ešte len čakajú

Volejbalový Spartak sa dostal na čelo tabuľky, ťažké zápasy však ešte len prídu, vraví asistent trénera Edmund Németh.

Volejbalisti Komárňanského tímu Spartak VKP Komárno vstúpili do súťaže ako veľká voda. Po šiestich kolách majú na konte plný počet bodov a vedú extraligovú tabuľku. Zverenci trénerskej dvojice Daniel Oravec – Edmund Németh nestratili v doterajšom priebehu sezóny ani jeden bod. Pritom pred sezónou bolo cieľom klubu skončiť do šiesteho miesta. „Tie cele boli dané tým, že sme chceli zlepšiť výsledok predchádzajúcej sezóny,“ približuje Edmund Németh, ktorý minlý rok zastával funkciu trénera, dnes je asistentom Daniela Oravca. Potom však nastal zvrat a VK Spartak Komárno sa spojil s bratislavským VKP. „Káder sme posilnili o viacerých hráčov, ktorí majú za sebou dlhoročné skúsenosti na Slovensku, v zahraničí, dokonca aj reprezentačné skúsenosti,“ vysvetľuje E. Németh.

Značné posilnenie mužstva a skvelý vstup do sezóny sa odzrkadľuje aj v ambíciách klubu. „Chceli by sme sa dostať medzi štyroch najlepších,“ hovorí asistent trénera, ktorý minulý rok extraligistov viedol. Dodáva však, že najťažšie zápasy Komárňanov ešte len čakajú. V úvodnom kole porazil Spartak majstra z Humenného, odvtedy nastúpil už len proti súperom, ktorí sú zatiaľ v druhej polke desaťčlennej tabuľky. „Treba povedať, že sme mali veľmi dobrú prípravu, keď sme sa stretávali a aj sme porážali top tímy z Česka, Maďarska, Rakúska, ale aj Švajčiarska. Humenné malo vtedy ešte len čerstvo poskladaný tím,“ pripomína E. Németh. Majster však hneď na druhý deň cestoval do Prievidze, kde porazil pomerne kvalitný tamojší tím 3:0. „To svedčí o našej sile,“ je presvedčený. Konečné umiestnenie bude závisieť najmä od aktuálnej formy a od toho, či sa budú oporám tímu vyhýbať zranenia. „Základnú šestku máme kvalitnú. Druhá šestka ale ešte vzhľadom k veku ešte nedosahuje také kvality,“ vysvetľuje a pochvaľuje si najmä kvality smečiara Andreja Patúca s bohatými skúsenosťami z Francúzska a nahrávača Tomáš Hollého, ktorý je trojnásobným majstrom Slovenska i víťazom Európskej ligy a v súčasnosti ho možno radiť k tomu najlepšiemu, čo slovenská najvyššia súťaž ponúka.

Okrem úvodného duelu s majstrom z Humenného triumfovali Komárňania postupne v Trenčíne, nad Nitrou, v Starej Ľubovni, doma porazili Košice a vonku Svidník. Práve výhra nad tímom z blízkosti slovensko-poľských hraníc znamenalo pre VKP posun na prvú priečku. Dovtedajší líder z Prešova totiž zakopol a stratil bod v Myjave, ktorá bude najbližším súperom Spartakovcov v sobotu 18. októbra. Už v ten večer nasadnú zverenci Edmunda Németha na autobus a odcestujú do Banskej Bytrice. V nedeľu o štvrtej poobede už totiž musia byť v Prešove, kde nastúpia na zápas o čelo tabuľky. „Každý tím si môže určiť, kedy sa zápasy budú hrať. Nemôžeme čakať, že by nám vyšiel súper v boji o prvé miesto v ústrety,“ vysvetľuje nabitý víkendový program a zároveň krúti hlavou nad nezmyselnosťou takéhoto vylosovania súťaže. V deviatom kole, ktoré uzavrie prvú polovicu základnej časti, pricestuje do Komárna silná Prievidza. Stane sa tak 25. októbra, počas jarmočného víkendu.

Tri tímy, ktoré ešte len okúsia kvality VKP, tvoria spolu s Komárnom a majstrovským Humenným päticu tímov, ktoré zatiaľ v súťaži dominujú. Medzi piatou Myjavou a šiestymi Košicami je rozdiel už ôsmich bodov. „Budem spokojný, ak vyťažíme z týchto troch zápasov šesť bodov,“ hovorí E. Németh.v Komárňania budú preto potrebovať podporu z hľadiska, ktoré si komárňanský coach pochvaľuje. „Aj keď som možno čakal vyššiu návštevnosť, atmosféra na zápasoch je výborná. Volejbal predsa len nie je kontaktný šport a niektorí fanúšikovia naň preto nezájdu,“ dodáva. Verí však, že kvalitní súperi a fakt, že VKP bojuje o čelo ligy, pritiahne do hľadiska viac ľudí.

(ahojkn, foto: fb vkp)