Šport 2015. 01. 12.

Volejbal: Doma proti Prievidzi sme to nezvládli

V sobotnom a jedinom zápase nadstavbovej skupiny o 1.až 6.miesto extraligy volejbalistov našim chlapcom ruže nekvitli. S našim „strašiakom” z Prievidze sme nedokázali vyhrať doma ani tentoraz a podľahli sme mu 0:3 na sety.

Extraliga mužov – o 1.-6. miesto – 3. kolo:

Spartak VKP Komárno – VK Prievidza 0:3 (23:25, 21:25, 21:25)

77 min., rozhodovali: Vaško a Mokrý, 400 divákov.

Zostava Spartak VKP Komárno: Hollý 2, Horník 6, Hinduliak 13, A. Patúc 13, Kišš 4, Pělucha 3, libero Ľ. Nemec (M. Patúc 1, Demeter 6, Ferencz 0, Demčák 0). Tréner: D. Oravec.

Zostava VK Prievidza: Paez 2, Piňerua 23, Rodriguez 5, Vlk 8, Prešinský 6, J. Hukel 8, libero Kubš. Tréner: R. Kašša.

V šlágri kola a výbornej atmosfére, o ktorú sa postarali oba fanúšikovské tábory, si v prvom sete ako prví vytvorili náskok domáci. Tí viedli 14:11, no kvalitným podaním hostia otočili na 14:16 z domáceho pohľadu. Prievidza viedla ešte aj 19:17, no potom Komárno otočilo na 20:19 a zdalo sa, že sa prvý set stane domácou korisťou. Set plný zvratov však zvládli lepšie Prievidžania, ktorí využili v dramatickej koncovke hneď svoj prvý setbal. V úvode druhého setu si ako prví vytvorili náskok hostia, ktorí sa dostali do vedenia 9:5 a neskôr aj 13:7. Komárno potom postupne znížili taktiež kvalitným podaním a hrou na sieti na 15:16, ale Prievidza opäť ušla na 19:15 a potom už nemala problém si udržať vedenie a zisk aj druhého setu. V tom treťom Komárno otočilo z 9:12 na 13:12, no ani to nenaštartovalo zverencov Daniela Oravca. Hostia si vytvorili náskok 16:13 a keď viedli aj v závere setu 22:18, získali napokon stretnutie po víťazstve na nulu.

Program volejbalistov Komárna siaha až do najbližšieho víkendu. Vtedy cestujeme na Myjavu, kde sa predstavíme v sobotu so začiatkom o 18.00 hodine proti domácemu TJ Spartak Myjava. Veríme, že týmto súbojom dáme zabudnúť na neúspešný prievidzský duel a napravíme si chuť! Komárno, do toho!

Najbližší domáci zápas odohrajú naši volejbalisti v bratislavskom PKO v šlágri kola proti suverénnemu VK MIRAD PU Prešov. A keďže je stretnutie naplánované na základe dohody s Bratislavčanmi v hlavnom meste, volejbalový klub Spartak VKP Komárno chce zorganizovať autobusový zájazd na tento duel. Cena cesty vrátane vstupného je 5 €. Viac informácií dostanete, ako aj objednávky môžete zasielať na e-mailovú adresu info@vkspartak.sk.