Šport 2014. 12. 08.

Volejbal: Vyhrali sme v Prievidzi, nasleduje nadstavba!

Volejbalisti Spartak VKP Komárno zakončili svoje boje v základnej časti extraligy cenným víťazstvom v Prievidzi, čím sme po základnej časti skončili na vynikajúcom druhom mieste a budeme pokračovať v nadstavbovej skupine o 1. až 6.miesto.

VK Prievidza – Spartak VKP Komárno 2:3 (26:24, 29:31, 21:25, 25:18, 12:15)

116 min, rozhodovali: Vaško a Andrejčák, 650 divákov.

VK Prievidza: Paez 4, Piňerua 26, Rodriguez 18, Vlk 17, J. Hukel 11, Prešinský 1, libero Kubš (Hauer 0). Tréner: R. Kašša.

Spartak VKP Komárno: Hollý 4, Horník 28, Hinduliak 13, A. Patúc 19, Kišš 10, Pělucha 7, libero Ľ. Nemec (Demčák 0, Z. Németh 0, Ferencz 0, Demeter 1). Tréner: D. Oravec.

Mikulášsky volejbal dvoch vyrovnaných súperov mal vysokú úroveň, kde podobne, ako v prvom vzájomnom zápase v Komárne zápase vyhral šťastnejší. V prvom sete nevyužilo Komárno setbal, čo domáci potrestali a získali ho. V druhom sete sa karta obrátila, Prievidza nevyužila dva setbaly a Komárno využilo v dramatickej koncovke až svoj piaty. Obojstranne kvalitný a vyrovnaný volejbal pokračoval aj naďalej a muselo sa rozhodnúť až v skrátenom piatom sete. V ňom bol stav vzácne vyrovnaný až do 10:10, potom však Komárno odskočilo na 14:10 a využilo svoj tretí mečbal. Určite najlepší volejbal v tejto sezóne videlo 650 domácich priaznivcov, ktorí utvorili výbornú kulisu pre oba tímy. Komárno tak vrátilo tesnú prehru z domácej palubovke a víťazstvo si rovnakým spôsobom zobralo späť.

Roman Kašša, tréner Prievidze: „Hral sa výborný volejbal, žiaľ v koncovkách, hlavne v tajbrejku sme urobili viac chýb na prihrávke, nedokázali sme po čapnutých loptách „brejknúť“ súpera a ten zaslúžene vyhral.“

Edmund Németh, asistent Komárna: „Ja si myslím, že to bol jeden veľmi slušný extraligový zápas, vyrovnaný až do konca a diváci, aj keď domáci prehrali, mohli byť spokojní. A nakoniec.. zaslúžene sme vyhrali.“

Týmto duelom a zároveň 18.kolom sa skončila základná časť extraligy volejbalistov. Komárno skončilo na vynikajúcom druhom mieste a bude pokračovať v hornej skupiny o 1. až 6.miesto. Keďže na veľkú škodu pre slovenský volejbal odstúpil z extraligy úspešný VK Chemes Humenné, do prvej šestky postúpil aj Svidník, tým pádom dolná skupina o 7. až 9.miesto bude mať len troch účastníkov. My sa však sústreďme na tú hornú, pretože je pre nás veľkou cťou, že tam môže pôsobiť aj náš Spartak VKP Komárno. Boje v nadstavbe začnú už tento víkend, no pre Komárno začnú predohrávkou už vo štvrtok. Začíname vo štvrtok o 18.00 hodine pred televíznymi kamerami Slovak Sport 3 vonku v City Aréne proti VK Prievidza, teda zhodou okolností je to náš posledný súper zo základnej časti! Komárno, do toho!