Mix 2024. 02. 13.

Vychutnajte si pokoj a bezlepkové chuťovky v kaviarni Harmónia

Už dlho hľadáte čerstvé bezlepkové pečivo ku ktorému viete popíjať naozaj špeciálnu kávu, čítajúc noviny vášho gusta? Alebo si len chcete uchmatnúť niečo na desiatu a už by ste aj bežali ďalej? V kaviarni Harmónia to všetko je možné!

Na frekventovanej časti Ulice Františkánov, na mieste bývalého baru Kormorán, sa pre verejnosť otvára nový svet. Ranné vtáčatá, ktoré by si chceli vychutnať svoje raňajky v kľude, sú vítané už od 6:30!

Tešiť sa môžete na kváskové pečivo z pekárne Kétbalkezes a bezlepkové výrobky z Tündér Manna z Budapešti.

„Bolo pre nás dôležité nájsť tie najchutnejšie pochúťky, ktoré sú aj zdravé,“ hovorí majiteľka. Kváskové pečivo z miestnej pekárne, sendviče na desiatu a najchutnejšie cukrárske výrobky z Dunajskej Stredy bez lepku, laktózy a pridaného cukru sa postarajú o šťastné chuťové poháriky počas celého dňa.  Výber ponuky je podmienený verejným záujmom, tak sa jednoznačne môžete tešiť na dobroty, ktoré stoja za pokušenie!

Splnený sen

Majiteľka vždy túžila po vlastnom podniku. A keďže potravinová intolerancia je známym pojmom aj v jej rodine, tak otvorením kaviarne sa jej splní veľký sen. „Veľa ľudí bojuje s potravinovými alergiami, moja blízka rodina mala tiež problémy aj s potravinovou intoleranciou.

Viem, aké to je stráviť každý deň prísnou diétou.

Prostredníctvom pečiva a cukrárskych výrobkov chcem pomôcť všetkým, ktorí kráčajú v podobných topánkach ako ja.“ Zdravotný stav ovplyvňuje aj psychiku a majiteľka chce aj v tomto smere navodiť trochu harmónie vo svojej kaviarni. Bezlepkové výrobky sú skladované a pripravované v samostatnej miestnosti a zákazníkom sú ponúkané s dôrazom na detail.

Aj káva má svoje špeciálne miesto v živote celej rodiny. Pult je preto vybavený dvoma mlynčekmi, kde sa pravidelne nachádzajú kávové špeciality od Green Plantation alebo z Pražírna Ignác v Brne. „Nič sa nevyrovná čerstvo praženej káve. A vďaka spolupráci s Lázeňskou kávou si môžete vyzdvihnúť aj kávové balíčky, ktoré sú objednávané z Českej republiky.“

Ak sa chcete vrátiť do starých dobrých čias…

Vezmite svoje obľúbené noviny z novinového stojana a oddýchnite si v duchu starých dobrých čias! „Kto k nám prichádza, nachádza harmóniu – so sebou samým aj s ostatnými. V závislosti od sezóny plánujeme aj rozšírenie terasy a mám veľkú túžbu obohatiť vonkajší aj vnútorný priestor o zeleň. Na hostí sa tešíme do šiestej hodiny poobede od pondelka do soboty, v piatok občas so živou hudbou až do desiatej hodiny večer.“

Umenie pre ľudí

Majiteľka by si chcela uctiť aj milovníkom umenia, ako je aj ona sama. Spolupracovali by s umeleckou školou, vystupovali by teda aj talentovaní a skúsenejší študenti hudobného odboru a na historických stenách by sa v budúcnosti striedali umelecké fotografie a maľby. „Osvetlené drevené modely zobrazujúce Komárno, Bratislavu, Prahu a Budapešť už pripravuje Karolin Hobby Kreatív.

Na ploche 170 metrov štvorcových sa bude grilovať, o parkovanie sa nemusíte starať a remeselné pivá a exkluzívne vína zaručia, že tu strávite nezabudnuteľné a príjemné chvíle. Kaviareň Harmónia naplno navodí každému harmonický pocit – bez nepríjemnej pachute!