Mesto 2014. 06. 24.

Vyhodili ju na ulicu, pomohlo mesto i dobrovoľníci

Dôchodkyni zohnali strechu nad hlavou, pomoc však stále potrebuje.

Nehumánne zaobchádzanie zažila v pondelok dopoludnia komárňanská dôchodkyňa, ktorú pre platobnú neschopnosť vysťahoval majiteľ z bytu. Sedemdesiatosem ročná žena prišla o svoj dôchodok a nemohla zaplatiť nájomné. Jej syn tvrdí, že ho okradli. Na problém upozornil Róbert Szayka, ktorý o synovej verzii pochybuje a skôr si myslí, že peniaze minul.

Reakciou majiteľa bolo, že babičku so všetkým hnuteľným majetkom vyniesol doslova na ulicu. Pred vchodom do bytovky na Meštianskej ulici tak vznikla bizarná scéna – prakticky bezdomovkyňa spolu s množstvom nábytku z celého bytu.

[juicebox gallery_id=“49″]

Prípadu sa chytili miestne médiá, zástupcovia mestského úradu i dobrovoľníci. Najdôležitejšie bolo zohnať žene nocľah, o čo sa postarala Helena Nagyová a Katarína Dubányová z komárňanského mestského úradu. Dočasný prístrešok našla nešťastná dôchodkyňa v izbe, ktorej nájom vyplatilo mesto. Momentálne pre dôchodkyňu hľadajú garzónku, alebo jednoizbový byt na prenájom.

Dôchodkyni pomohli obyvatelia i podnikatelia. Reštaurácia Fiesta jej bude denne dodávať obed zdarma, dobrovoľníci pomôžu jej veci odniesť do dočasnej úschovy.

FOTO: D. Dobrovicsová, R. Kiss, R. Szayka