Región Dél-komárom 2023. 01. 19.

Vynovená publikácia Zöld Komárom – Zelený Komárom bude hotová už na jar

Dél-Komárom kladie veľký dôraz na zelený prístup. Predvlani uzrela svetlo sveta bezplatná náučná publikácia s názvom ZöldKomárom , ktorú sa nám tento rok dostane do rúk vo vynovenej podobe.

Márton Juhász, jeden z odborných poradcov knihy, povedal: publikácia slúži na účely cestovného ruchu a cestovného ruchu pričom prezentuje prírodné hodnoty, flóru a faunu severného a južného Komáromu.

Z brožúry, ktorá je naplnená množstvom farebných fotografií, sa môžete zoznámiť s miestnymi chránenými územiami, ako aj s chránenými rastlinami, hmyzom, plazmi, vtákmi a cicavcami vyskytujúcimi sa v Komárome, ale dozviete sa aj to, prečo práve pevnosť Monostori a jeho okolie je z environmentálneho hľadiska považované za národnú kuriozitu.

V brožúre Zöld Komárom okrem vyššie uvedeného nájdete aj odporúčané turistické a výletné trasy, no je tu aj samostatná kapitola o využití aplikácie ZöldKomárom. Okrem nich redakcia odporúča aj výborné turistické miesta ako ostrovy v Szőnyi, ostrov Szent Pál, či Rüdigerské jazerá.

Publikácia ZöldKomárom bude podľa plánov dostupná od začiatku jari! Hľadajte ju v kancelárii Tourinform v Južnom Komárome.

Knižku napísali a spracovali Márton Juhász, László Pénzes, Balázs Bognár a Ágnes Fiknerné Sulcz.

Zdroj: komarom.hu