Mix 2023. 06. 08.

Vynovený Coool BAR prináša kúsok exotickej dovolenky na svoju terasu i nočný život do moderného interiéru

Na Špitálskej ulici v Komárne to v poslednom čase poriadne žije! Zásluhu na oživení nočného života i zavedení príjemného posedenia na terase má Coool BAR, ktorý sa pod taktovkou dvojice Fekete – Kneizel obliekol do „nových šiat“. Kávička a zmrzlinový pohár s deťmi a rodinou, osviežujúce letné limonády a večer nespútaná zábava v sprievode hudby od vybraných DJov a exkluzívnych miešaných nápojov od certifikovaných barmanov sa môže stať aj vaším letným programom!

Pre dokonalú letnú dovolenku tento rok nemusíte cestovať do exotiky. Podnikatelia Richard Kneizel a Tamás Fekete sa dovolenku rozhodli priniesť priamo do mesta Komárno. Do vynoveného Coool BARu prinášajú nádych exotickej dovolenky a zahraničný koncept, ktorý je badateľný hneď na prvý pohľad. Azda najväčším pútačom je priestranná terasa, ktorá je lemovaná rastlinami a posedenie ponúka pre malých i veľkých. V poobedných hodinách je terasa obľúbeným miestom aj pre mamičky s deťmi, nakoľko ponúka dostatok priestoru, chládku a zábavu pre deti. Obľúbenou aktivitou u detí je kreslenie na sklo, na mieru si tiež môžu vyskladať aj zmrzlinové poháre. „Do našej letnej ponuky sme pridali aj zmrzlinové poháre. Ide o remeselnú zmrzlinu, ktorá je vyrobená z lásky, podľa talianskej receptúry,“ informuje Richard.

Okrem vynovenej terasy sa dvojica rozhodla pre ďalšie radikálne zmeny. Vnútorné priestory získali nový vzhľad: posedieť si môžete v kožených sedadlách alebo pri priestrannom bare. Vyhovieť chceli aj nefajčiarom. „Aj napriek tomu, že ide o fajčiarske priestory, cigaretový dym tu vôbec nie je cítiť,“ hovorí Tamás. Toto sa im podarilo docieliť rekonštrukciou rekuperácie a za použitia prostriedku na elimináciu tabakového pachu. Okrem iného tu je ďalšia badateľná vec. „Chceli sme do života prinavrátiť čaro skutočných rozhovorov a tak u nás nie je dostupné wifi, čo si ľudia pochvaľujú,“ dodáva Tamás s úsmevom.

Víkendové diskotéky a pestrý nápojový lístok

Hudba je dostupná v priestoroch neustále, avšak skutočný nočný život začína každý víkend od 20:00 v sprievode hudby od DJa. Toto považuje za dôležité Tamás, ktorý sám v minulosti pôsobil v Amerike ako diskdžokej. „Počas týchto dní je jednoznačne dobré urobiť rezerváciu vopred, keďže už okolo siedmej večer zvyknú byť všetky stoly obsadené. Vstup na jednotlivé akcie je bezplatný, hovorí Richard. Počas leta dvojica majiteľov chystá ešte jednu novinku.

„Počas piatkov od siedmej do desiatej večer chceme priniesť na terasu živú hudbu,“ dodáva Tamás.

Dlhé roky žili obaja v zahraničí a tým pádom ich aktivita je badateľná hneď na prvý pohľad. „Nápojový lístok bude prispôsobený ročným obdobiam,“ upresňuje Richard, ktorý má dlhoročné skúsenosti v gastro sektore. Aktuálne dominujú osviežujúce zmrzlinové poháre, ľadové limonády a špeciálne miešané nápoje, ktoré vznikajú pod rukami študovaného personálu. „V pláne máme tiež zavedenie tzv. happy hours, kedy počas vybraných hodín budú v ponuke drinky spôsobom 2 za cenu jedného,“ dodáva Tamás. „Sme si vedomí toho, že sme v Komárne a nie v Zürichu alebo niekde New Yorku, ale kúsok z toho, čo sme počas našej práce a živote v zahraničí nadobudli, by sme chceli priniesť aj sem. Sme vďační zákazníkom, ktorí nás navštevujú, nakoľko už zo začiatku sme sa stretli s pozitívnymi ohlasmi. Samozrejme prijímame aj kritiku, lebo aj tá nás posúva vpred,“ uzatvára Richard, ktorého môžete každé doobedie nájsť v Coool BARe. V podvečerných hodinách sa zákazníkom tiež venuje aj samotný Tamás.

Na prvú veľkolepú letnú promo akciu sa môžete tešiť už 16. júna od 19:00 na priestrannej terase Coool BARu. Akcia bude venovaná rôznym koktejlom, miešať ich bude skúsený barman Tomáš Gyén. Príjemnú atmosféru na akcii spestrí aj fotostena s rustikálnym kreslom, o fotky sa postará profesionálny fotograf.