Kultúra 2023. 04. 13.

Výstava fotografickej tvorby AMFO 2023 bude dostupná do konca apríla

Regionálne osvetové stredisko v Komárne, ako hlavný organizátor, pripravilo 6. apríla 2023, aj vďaka finančnej podpore Národného osvetového centra, v Mestskom kultúrnom stredisku Béni Egressyho v Komárne vyhodnotenie okresného kola 51. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej fotografickej tvorby AMFO 2023.

Odborná porota pracovala v zložení Gabriel Kosmály – predseda poroty, František Holop a Henrich Mišovič členovia. Ocenila pestrosť prihlásených fotografií, vyzdvihla ich počet a kvalitu, s ktorou sa v nových kategóriách fotografi popasovali. Súťažná kolekcia pozostávala zo 199 fotografií od 35 autorov. Porota ohodnotila najlepších autorov 19 Oceneniami a 12 Čestnými uznaniami. Jednu cenu udelila aj riaditeľka Regionálneho osvetového strediska v Komárne Viera Vlčková. Krajskú súťaž AMFO, ktorá sa bude konať 6. júna 2023 v Nových Zámkoch, obohatí náš región kolekcia 71 ocenených fotografií.

Odkaz predsedu odbornej poroty

„Pokročilým vekom nadobúdame životné skúsenosti. V tom sme na tom všetci rovnako. Dnes si uvedomujem, koľko šťastných a nezabudnuteľných chvíľ mi dala vášeň k fotografickej tvorbe. O čo by som bol chudobnejším bez času, ktorý som strávil fotografovaním. Niečo podobné vidím, že prežívajú aj amatérski fotografi v komárňanskom regióne. Radosť zo zachytenia okamihu, z tvorivého myslenia, až po vytvorenie umeleckého diela – takto by sa to dalo sumarizovať. Konštatujem, že patríte medzi najlepších. Celkovo je vidieť stále sa zlepšujúce rozvíjanie zručností u mnohých autorov, ako po technologickej, tak aj po obsahovej stránke. Prajem vám, aby ste neopúšťali túto kreatívnu cestu, lebo na nej zažijete ešte mnoho radosti a šťastia,“ hovorí Gabriel Kosmály.

Aktuálna výstava v priestoroch MsKS Béni Egressyho v Komárne vám dá príležitosť nazrieť do tvorby našich neprofesionálnych fotografov. Expozícia 130 diel obsahuje čiernobiele či farebné fotografie, experimenty, diptychy, ale aj cykly a seriály, ktoré si môžete pozrieť do 28. apríla 2023 počas otváracích hodín MsKS BE.