Kultúra 2016. 11. 28.

Výstava voskových figurín – Zvláštni ľudia – Katastrofy ľudského tela

Zoznámte sa s veľmi zvláštnymi ľuďmi – s osobami, ktorých postihnutie bolo prekliatím, ale aj darom. Od pradávna sa v našej spoločnosti vyskytovali jedinci svojim zovňajškom výrazne vystupujúci z davu. Spoločnosť sa ich stránila, ale zároveň ju priťahovali ich zvláštnosťami. Z postihnutia takých ľudí často pramenila neskutočná sila a odhodlanie vzoprieť sa osudu a predviesť okoliu svoj neobyčajný vzhľad ako dar, chceli byť rešpektovaní a uznávaní.

Pracovali v cirkusoch a panoptikách, častokrát sa naučili i neuveriteľným kúskom, ktorými ešte viac podnecovali zvedavosť návštevníkov.
Ponúkame Vám jedinečnú možnosť spoznať týchto výnimočných ľudí na vlastné oči. Môžete sa tešiť na ľudí s dvomi hlavami, dvomi tvárami, štyrmi očami, na niekoľko siamských dvojčiat alebo muža s vlčím syndrómom…
Podľa dobových zdrojov umelci v petrohradskom antropologickom múzeu vytvorili 25 verných napodobenín z vosku, boli použité lekárske očné a zubné implantáty a do vosku vpichované pravé ľudské vlasy. Aj zásluhou toho pôsobia sochy dokonale živým dojmom.
Výstava je vďaka svojej téme unikátom.

Výstava sa koná v termíne od 5. 12. 2016 do 18. 12. 2016 – Komárno, OC Lodiar

Otváracie hodiny sú denne od 10.00 do 19.00.

Vstupné:
deti od dovŕšenia 6 rokov………………………….………..….3 EUR
dospelí…………………………………………………………….4 EUR
dôchodcovia……………………………………………………..3 EUR
študenti…………………………………………………………..3 EUR
Školské skupiny pri počte viac ako 10 detí…………………2 EURO/os. + doprovod zdarma

3 7 8 9