Mix 2019. 04. 29.

Výťažok z duelu šéfkuchárov poputuje aj odkázaným na pomoc v Komárne

Šiesty ročník charitatívnej akcie Pomáhať nám chutí, ktorý sa bude konať v máji v Liptovskom Jáne, zaujal nielen hviezdnym obsadením. V dueli šéfkuchárov sa proti sebe postavia Peter Bracho a Martin Záhumenský a výťažok z vyzbieraných peňazí za navarené jedlo poputuje deťom trpiacim na onkologické ochorenia a ľuďom postihnutým autizmom. 


Peter Bracho a Martin Záhumenský
Tohtoročná charitatívna akcia je šiestou v poradí. Zdroj: liptovskydvor.sk

Šéfkuchári zúčastnení v dueli rozhodli o tom, kam poputujú peniaze, ktoré ich pokrmy za večer vyzbierajú. Kým Peter Bracho venuje čiastku onkologickému centru Svetielko nádeje v Banskej Bystrici, financie od Martina Záhumenského poputujú pre Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Komárno.
Cieľom podujatia je vyzbierať čo najväčší obnos peňazí pre ľudí odkázaných na pomoc a ochutnať popri tom kulinárske umenie slovenských šéfkuchárov. Za posledných 5 ročníkov sa podarilo vyzbierať sumu presahujúcu 25 000 eur.

Milan Zimnýkoval
Charitatívny večer bude sprevádzaný Milanom „Juniorom“ Zimnýkovalom už druhýkrát. Zdroj: liptovskydvor.sk

Ak máš záujem podujatie navštíviť alebo podporiť, 25. mája zamier na Liptovský dvor v Liptovskom Jáne. Okrem spomínaných hvieznych šéfkuchárov a dobrého jedla na teba čaká zaujímavý večer sprevádzaný Milanom „Juniorom“ Zimnýkovalom.

Zdroj: TASR, liptovskydvor.sk