Región 2011. 10. 31.

Výzva polície k blížiacim sa sviatkom Všetkých svätých

Vreckári, zlodeji a podvodníci si nectia ani tento sviatok.

V súvislosti s blížiacim sa Sviatkom všetkých svätých, by Obvodné oddelenie PZ Komárno chcelo vyzvať všetkých občanov, ktorí v týchto dňoch navštívia hroby svojich blízkych, aby nenechávali vo svojich odstavených vozidlách pri cintorínoch žiadne cennosti (tašky, mobilné telefóny, peňaženky a pod.), a taktiež ich neukladali na miesta v blízkosti hrobov bez dohľadu, nakoľko by sa mohli stať predmetom záujmu zlodejov.

Ako sa vyhnete krádeži
* Po príchode na parkovisko cintorína si z auta zoberte všetky hodnotnejšie veci. Väčšie veci, ktoré nechcete brať so sebou, dajte do kufra.
* Z automobilu vyberte aj panel s rádiom a zoberte ho so sebou. Autičkári poľujú totiž na korisť i cez tieto sviatky. Využívajú vašu zábudlivosť.
* Po opustení auta poriadne skontrolujte, či ste ho naozaj dobre uzamkli. Skontrolujte všetky dvere a nezabudnite ani na kufor.
* Nevykladajte si kabelku na auto, keď niečo hľadáte. Stačí len chvíľa nepozornosti a prídete buď o ňu, alebo cennosti z nej.
* Všímajte si ľudí okolo seba a keď vidíte potenciálneho zlodeja, upozornite na neho všetkých svojich blízkych a majiteľov susedných hrobov.
* Príležitosť využívajú i vreckári. Tašky si preto pevne držte, doklady si uložte do náprsných vreciek. Cenné šperky nechajte doma.

Obrázok: Alamy