Kultúra 2014. 12. 22.

Workshop pre dospelých

Meno Sylvia Czafrangó je určite pre Komárňanov známym pojmom. Cieľom tejto ženy a jej viac ako tridsaťčlenného tímu je obohacovať kultúrny život Komárna a jeho regiónu, čo sa im už viac ako rok darí. Ich štúdio s galériou nájdete v starom dome s nádhernou atmosférou. Stačí, ak pri soche Svätej trojice odbočíte do dvora (Nám. gen. Klapku 7) a na ľavej strane vstúpite do Kreativ Art Studio – Galéria. Počas pracovných dní tu nájdete S. Czafrangó a jej kolegov od 10. do 18. hodiny.

Čím sa odlišujete od ostatných štúdií?

Už aj budova má výnimočnú atmosféru, veď je to historická pamiatka. Každý, kto sem vstúpi, cíti históriu. Ihneď však vidíte aj vystavenú ručnú keramiku a obrazy. Sú to jedinečné kúsky, ktoré boli vytvorené uznanými autormi s dlhoročnými skúsenosťami. Obrazy sú taktiež práce nadaných mladých výtvarníkov.

Dajú sa vystavené exponáty aj kúpiť? 

Samozrejme, dajú sa aj kúpiť. Pripravujeme aj ozdobné predmety a predmety na každodenné používanie. Snažíme sa pre budúce generácie zachovať rôzne ľudové motívy. Avšak, keby niekto nenašiel keramiku, ktorá by vyhovovala jeho vkusu, tak ju radi vyrobíme na objednávku. S obrazmi je to takisto. Máme tu diela, ktoré podľa sú veľkosťou ideálne do bytu, ale aj maľby do väčších priestorov. Aj maľby pripravujeme na základe objednávok tak, aby mal z nej nový majiteľ radosť a aby sa stala ozdobou bytu, alebo kancelárie. Máme aj vlastný e-shop na stránke kreativartstudio.com, kde si záujemcovia môžu vyberať a nakupovať.

Keby som sa chcela naučiť maľovať ako poprední umelci, ako na to?

Už v januári začína workshop pre dospelých. Počas dvoch mesiacov sa záujemcovia zoznámia so širokou paletou maľovania: olej, akryl, akvarel, tempera, gvaš, zátišie, krajina a priučíme ich aj základom miešania farieb. Taktiež si môžu osvojiť základy grafiky, kresby s uhlíkom a tušom, či grafitom.

Vždy som si chcela vyskúšať prácu s hrnčiarskym kruhom.

Aj za ten si môžete u nás sadnúť! Zaoberáme sa aj umeleckým priemyslom. To znamená, že počas dvojmesačného workshopu sa učíte keramike a práci s hlinou. Taktiež vám ukážeme tvorbu reliéfu a pracujeme aj so sklom.

V jednej z miestností ma zaujala zrkadlová stena. Môžem chodiť aj na tanec?

Tanečný workshop pre dospelých začína tiež v januári. Od latinsko-amerických tancov, ako sú mambo, salsa, samba, cha-cha-cha, rumba, jive, rocky – cez spoločenské tance, kam patria anglický a viedenský valčík, tango, až po ľudový tanec. Toto všetko sa môžete u nás naučiť.

Kde sa môžu informovať tí, ktorých sme zaujali a rozhodli sa na Vianoce obdarovať svojho partnera alebo samého seba niektorým dvojmesačným workshopom?

Počas pracovných dní od 10. do 18. hodiny nás nájdu na Nám. gen. Klapku 7, ale na otázky radi odpovieme aj na telefónnych číslach 035/777 1525 a 0944/253 432. V prípade, že by sa niekto radšej informoval e-mailom, môže nám napísať na info@kreativartstudio.com.