Kultúra 2011. 07. 23.

XXL Fest musel pre počasie rušiť živé koncerty a mení aj ďalší program

Festivalu v Nových Zámkoch riadne zavarilo počasie.

Organizátorom XXL Festu počasie nielenže nepraje, ale takmer úplne kazí celý festival! Miesto festivalu, ktorý mal byť plný slnka a kúpania sa na novozámockom kúpalisku, musia organizátori konštatovať fatálne zmeny v programe.

Po relatívne hladkom štvrtku sa piatok zmenil na blamáž, ktorú ale zrejme nebolo možné odvrátiť, ani keď sa počasie dalo predvídať. V oficiálnom stanovisku sa píše, že “vďaka technickým problémom nebolo včera možné spustiť koncerty kapiel. Bolo to spôsobené i tým, že hneď prvá kapela, ktorá mala hrať, zapadla v bahne a nevedeli sme ich vyprostiť, nie ešte pripraviť na koncert. Z bezpečnostných dôvodov nebolo možné postaviť ani len réžiu pre technické zázemie zvukárov.”

Prakticky rovnaký dôvod má aj kompletné zrušenie EUROPA2 stageu na sobotu, čo znamená, že nevystúpi ani nemecký DJ Tonka a ani populárny Dr. Alban z Anglicka. Dnes teda z dvoch stageov bude fungovať len jeden v nezmenenom režime. Headlineri Rytmus, Coolio a Ganxta Zolee vystúpia tak, ako majú.

“Zaväzuje nás skutočnosť, že ste si tým nenechali pokaziť náladu a aj vo štvrtok, ale aj v piatok ste sa nechali unášať pozitívnou atmosférou, ktorú na vás prenášali excelentné a profesionálne výkony našich účinkujúcich. Za to vám patrí vďaka,” dodávajú organizátori v nešťastnom oficiálnom vyjadrení k zmene programu.

My len dúfame, že organizátorom hneď prvý nevydarený ročník neodradí a o rok im počasie vyjde! Počasie predsa odrovnalo aj väčšie a zabehanejšie festivaly – v živej pamäti máme tragédiu na Pohode spred dvoch rokov.

 

Vyjadrite svoj názor