Šport 2013. 03. 12.

Základná časť korisťou Levíc

Rozhodol o tom dohrávaný súboj 6. kola SLOVAK SPORT.TV extraligy v ktorom si „žlto-zelení“ poradili s Komárnom.

V úvodných minútach duelu úradoval defenzívny basketbal na oboch stranách. V piatej minúte vyhrávali domáci tesne 7:5, no Lowe trojkou otáčal stav stretnutia v prospech Komárna. Až v posledných dvoch minútach tejto časti hry sa podarilo Levičanom vytvoriť si mierny sedembodový náskok. Prvú desaťminútovku vyhrali domáci v pomere 22:17.

Do druhej štvrtiny vstúpili lepšie ‚Obuvníci‘, ktorí svoju stratu rýchlo spracovali a v štrnástej minúte sa po koši Šošku dokonca dostali do vedenia 26:24. Domáci tréner Oleg Meleščenko reagoval na tento vývoj oddychovým časom a ako sa ukázalo spravil dobre. Po time-oute vyrovnal na 26:26 výborne hrajúci Brandon Fields a od tohto momentu boli vo vedení už len hráči Astrumu, ktorí v polčase vyhrávali nad rivalom o štyri body.

Po polčasovej obrátke znížil na rozdiel dvoch bodov Vinny Simpson avšak v ďalších minútach Komárnu zvlhol pušný prach. Bielo-červeným sa nedarilo hlavne spoza oblúka a domáci takmer úplne eliminovali Thompsona v podkošovom priestore. V dvadsiatej piatej minúte po smeči Simmonsa viedli Levice už dvojciferným rozdielom 54:43. Nakoniec sa ešte Komárňanom do konca tejto desaťminútovky podarilo k súperovi priblížiť sa na rozdiel siedmych bodov.

V záverečnej perióde sa už na domácich hráčoch začínal prejavovať nabitý program posledných dní. Menšiu efektivitu ich streľby však obuvníci nedokázali využiť. V dôležitých momentoch ich totiž postihlo trápenie sa v zakončovaní svojich útokov. Aj keď sa zverencom Františka Róna v samom závere podarilo ešte stretnutie zdramatizovať na zvrat bolo už neskoro. Astrum si víťazstvom v pomere 82:77 v predstihu zaistil historické prvenstvo v základnej časti extraligy. V play off sa však mužstvo z Tekova zo známych dôvodov nepredstaví. Naopak MBK Rieker Komárno pokračuje v nepresvedčivých výkonoch keď prehralo piatykrát z ostatných šiestich duelov.

Najbližšie sa Komárno predstaví na palubovke Banskej Bystrice v stredu 13. marca v dohrávke 8.kola extraligy.

Astrum Levice – MBK Rieker Komárno 82:77 (22:17, 21:22, 20:17, 19:21)
Najviac bodov: Fields 23, Kemp 18, Simmons a Grznár po 11 – Lowe 18, Kozlík 15, Šoška a Thompson po 8
TH: 31/18 – 23/14, fauly: 19 – 25, trojky: 6 – 5, rozhodovali: Gabara, Kúkelčík a Karniš, 1600 divákov

TEXT: T.Bese

Výsledky dohrávaného 6. kola Slovak Sport.TV Basket extraligy mužov:

BANSKÁ BYSTRICA – HANDLOVÁ 80:72 (18:20, 32:30, 57:45)
ŠKP: Clemons 14/3 trojky, Ahmetbasič 12, Dorazil 12, Rendla 7, Hughes 6 (Smajlagič 23/3, Jankovič 4, Gavran 2, Koczkáš 0, Körner 0). Tréner: I. Kurilla.
MBK BANÍK: Crimmins 23, Bridgewaters 13, Haviar 11, Vido 9, Podhorský 3 (Boor 9, Ridzoň 4, Golian 0, Kiss 0, Vojtek 0). Tréner: K. Kučera.
TH: 12/6 – 19/15. FAULY: 21 – 17, 5 faulov: 40. Bridgewaters. TROJKY: 8 – 7. 600. Brziak, Pipíška, Kiss. ŠTVRTINY: 18:20, 14:10, 25:15, 23:27.

LEVICE – KOMÁRNO 82:77 (22:17, 43:39, 63:56)
ASTRUM : Fields 23 (3 trojky), Kemp 18, Simmons 11, Nuhanovič 8, Mrviš 0 (Grznár 11, Addison 6, Nuber 5). Tréner: O Meleščenko.
MBK RIEKER: Lowe 18, Thompson 8, Dubovský 7, Bilík 7, Kratochvíl 2 (Kozlík 15, Šoška 8, Stevens 7, Simpson 5).Tréner: F. Rón.
TH: 31/18 – 23/14. FAULY: 19 – 25. TROJKY: 6 -5. 1600. Gabara, Kúkelčík, Karniš.ŠTVRTINY: 22:17, 21:22, 20:17, 19:21.

PRIEVIDZA – SPIŠSKÁ NOVÁ VES 95:75 (28:17, 51:34, 75:51)
BC: Baťka 21/3, J. Harris 15, D. Harris 14, Mijajlovič 10, Jašš 8 (Powers 20, Manns 4, Šturcel 3, Žiak 0, Falkner 0). Tréner: K. Krajnovič.
KB 04: Hovaňák 11, Evans 7, Mandič 3, Ulman 2, Baldovský 0 (Acker 26/4, Frost 21, R. Bečarík 3, Š. Bečarík 2, Kožár 0). Tréner: M. Černický.
TH: 19/16 – 10/8, FAULY: 17 – 15, TROJKY: 7 – 7, 1 900, Ženiš, Fuska, Turčin. ŠTVRTINY:28:17, 23:17, 24:17, 20:24).

SVIT – INTER 65:70 (21:18, 32:42, 50:55)
BK ISKRA: Channels 13, George 10, Bond 5, Znanec 0 Findura 0 (Jackson 15, Mascoll 13, McNeal 6, Míčka 3, Hrabčák 0). Tréner: D. Solomon.
INTER: M. Rančík 16, Tucker 12, Sedmák 11, Graham 8, Skibniewski 5 (Kuffa 6, Miloševič 5, Garnett 5, Bulatovič 2). Tréner: A. Naglič.
TH: 17/12 – 12/10. FAULY: 18 – 22, 5 faulov: 40. Channels. TROJKY: 7 – 2. 700. Brziak, Bohucký, Lukáč. ŠTVRTINY: 21:18, 11:24, 18:13, 15:15