Región Dél-komárom 2022. 11. 04.

Zdravý životný štýl je dôležitý (aj) pre obyvateľov Komáromu

V piatok a sobotu sa v Dome generácií (Szent László u. 23) koná program organizovaný miestnou organizáciou Červeného kríža. Prvý deň je skôr pre deti, zatiaľ čo druhý deň je hlavne pre dospelých.

Koordinátor Oblastnej organizácie Červeného kríža Komárom-Kisbér Gábor Oláh uviedol, že v detskom kútiku so začiatkom o 13:30 v piatok popoludní si môžu deti vyrobiť magnetky na chladničku zdobené rôznymi zdravotnými motívmi. Dostupné bude aj trblietavé maľovanie na tvár a trblietavé tetovanie.

Počas popoludnia bude o starostlivosti o chrup v detskom veku prednášať zubný lekár György Szekeres. Deň sa zakončí predstavením Gunagriha.

V sobotu záujemcom ponúknu bezplatné vyšetrenia, ako je skríning osteoporózy, skríning rakoviny hrubého čreva, meranie digitálnou váhou, vyšetrenie sluchu, meranie krvného cukru a tlaku, meranie cholesterolu či očné vyšetrenie.

doplnkových programov na záujemcov čaká čajovňa a produkty od lokálnych výrobcov.

Od 15:00 bude prebiehať prednáška Dr. András Csókay s titulom Kristus, záchranca vedy, pričom od 18:00 hod. Prof. Pap Lajos odprezentuje prezentáciu s názvom Quo vadis domine?

Podujatie je bezplatné.

Zdroj: Komarom.hu