Región Dél-komárom 2022. 05. 31.

Železný muž z Komáromu priniesol domov striebro

Ultratriatlonista Ferenc Szőnyi má za sebou najťažšie súťaže sveta. V roku 2017 sa napríklad prebehol Himalájami s noblesnou jednoduchosťou. Prežil aj utrpenie ako Spartathlon, Race Across America, 283 km Milano-Sanremo alebo 480 km Hell Race. Tentoraz sa dokázal vyšvihnúť na druhé miesto na pódiu v Brazílii.

„Päťkrát som súťažil v Ironmanovi. Tentoraz som mal absolvovať 19 km plávania v 50 metrovom bazéne, 900 km bicyklovania a 211 km behu. Spolu so skutočnosťou, že pretekám už takmer desaťročie, bola táto súťaž jedným z najzvláštnejších miest, aké som kedy navštívil. Boli sme 200 kilometrov od Rio de Janeira v päťhviezdičkovom parku priamo uprostred golfového ihriska. Nebola to jednoduchá jazda. Horúčava bola strašná. Uprostred plávania mi tie časti tela, ktoré nezakrývali špeciálne plavky, utrpeli ťažké popáleniny. Z vody som vyšiel 10 a pol hodinách,“ povedal športovec.

„Bohužiaľ, som v Mexiku utrpel zranenie a nedávno som bol na operácii kolena, takže posledných 100-120 km behu bolo mimoriadne náročných, ale podarilo sa mi doniesť domov striebro,“ dodal Železný muž aka Vasember.

Zdroj: komarom.hu