Šport 2012. 01. 22.

Žilina v Komárne neprekvapila

Posledný Váhostav cestoval do Komárna iba so siedmimi hráčmi, čo sa napokon ale neprejavilo na ich výkone. Hoci počas celého zápasu prehrávali, nehrali vôbec odovzdane.

Žilinčan Šoška síce dostal svojich do vedenia 0:4, no potom sa už prihlásili ku slovu domáci. Body Jonesa, Johnsona, Bilíka a trojka Klára znamenala vedenie 11:4 po takmer piatich minútach hry. Hostia potom zlepšili streľbu, padli im aj dve trojky a do konca štvrtiny znížili na 20:16, keď Jones netrafil ‚klaksónovú‘ trojku z rýchleho protiútoku.

Druhá štvrtina bola lepšia zo strany domácich, dostali sa až za 10 bodovú hranicu v rozdieli skóre, dve minúty pred koncom vyhrávali 38:26. Žilinčania však potom dokázali stav korigovať na  43:37, keď len Stojanovič dal 6 bodov a Kosa pridal ďalšiu trojku.

V tretej štvrtine ťahali Komárňanov bodovo zámorské posily Jones, Johnson a Keller. Žilinčanom úplne vybuchol útok a tak náskok domácich pozvoľne narastal až do konca štvrtiny. Bodový účet ‚Obuvníkov‘ v tretej štvrtine ukončil Szabó trojkou – jednou z piatich v zápase pri celkovo siedmich pokusoch. Hostia ešte dokázali korigovať už len korigovali na 62:49. V poslednej časti hry pomohli Szabove dve trojky a Kellerova ofenzívna snaha. Svoju silu poukázal aj Bilič a tak hoci Žilinčania neodpadli, bojovali do konca a poslednú časť hry vyhrali, z dvoch bodov po zápase sa tešili Komárňania.

V ťažkom zápase s oslabeným, no agilným súperom Komárnu chýbala iskra zo zápasu s Levicami. Napokon sa ale ukázala basketbalová prevaha. Domáci si odkrútili povinnú jazdu a po celý čas kontrolovali zápas. Vyzdvihnúť musíme výkon Petra Szaba, ktorý 17 bodmi dosiahol svoje kariérne maximum v klubových súťažiach.

Zápas mohol byť pokojnejší, keby Komárnu viac padali koše po druhej šanci, otvorené strely Bilíka, Jonesa, či Kratochvíla, alebo ani Petrovského trojka v závere nemala ďaleko od úspešného zápisu. Dôležité sú ale dva body. Počas týždňa voľna si chalani môžu pred náročnou záverečnou štvrtinou sezóny oddýchnuť. O týždeň ich čaká doma Banská Bystrica, čo by mala byť tiež povinná jazda, no Bystričania už dokázali, že dokážu vyhrať s každým.

MKB Rieker Komárno – BK Váhostav-SK Žilina 80:69 (20:16, 23:21, 19:12, 18:20)
Najviac bodov: Szabo 17, Bilič a Jones po 14, Keller 12 – Šoška 21, Kosa 17, Stojanovič 10
TH: 25/20 – 9/7, fauly: 14 – 19, trojky: 8 – 6, rozhodovali: Lamoš, Pipíška a Bugár, 880 divákov

Ostatné zápasy 27. kola:

BC Prievidza – BK Bemaco SPU Nitra 84:77 (28:25, 16:14, 17:15, 23:23)
Najviac bodov: Pelle 25, Phillips 19, Guede 13 – Clemente 31, Žiak 21, Majok 7
TH: 33/22 – 16/14, fauly: 20 – 29, trojky: 8 – 9, rozhodovali: Kukelčík, Margala a Tomašovič, 3000 divákov

ŠKP Banská Bystrica – ONYX Levice 78:87 (23:23, 19:14, 24:18, 12:32)
Najviac bodov: Kitts 27, Koczkáš a Marchyn po 12 – Seman 22, Bukovič 13, Lutovský 11
TH: 18/12 – 27/21, fauly: 23 – 21, trojky: 4 – 12, rozhodovali: Lukáč, Karniš a Mlynarčík, 600 divákov

BK Iskra Svit – MBK Handlová 84:79 (21:19, 19:24, 15:23, 29:13)
Najviac bodov: Polakovič 20, Jefferson 15, Berkis 12 – Hampton 41, A. Jones a Golian po 9, Mrviš 7
TH: 21/15 – 20/14, fauly: 20 – 25, trojky: 5 – 7, rozhodovali: Hlinka, Bohucký a Kiss, 600 divákov