Zo Svitu si MBK vezie dva dôležité body

[vc_row][vc_column]Legenda hovorí, že keď v sobotu vystúpil Kenny Hall vo Svite z autobusu, letmo hodil loptu pred seba. Trafil do koša v hale.

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″]

[vc_tabs][vc_tab title=“Sumár zápasu“ tab_id=“1385241603-1-89″][vc_column_text]

Diváci vo Svite si zápas od úvodu museli užívať, i keď ich miláčikovia neboli vždy vo vedení. Hralo sa rýchlo a zbesilo. Keď sa ale Komárňania dostali do vedenia – najmä zásluhou Kozlíkových bodov – začali brániť zónovo. S touto obranou si Sviťania nevedeli dlho rady. Síce sa dostali k niekoľkým otvoreným strelám spoza perimetra, do koša nepadali. Po polčase sa síce obrany vymenili (Komárno nasadilo osobnú, Svit zónovú obranu), no s priebehom zápasu to radikálne nepohlo.

Komárno bolo lepšie v takmer každej hernej činnosti. Svit sa presadzoval z rýchlych protiútokov a spod koša. V druhom prípade ťažil z ofenzívnych doskokov (16 – 6). Vďaka nim sa v druhom polčase bodovo neprepadol ešte nižšie. Protiútoky sú silnou stránkou basketbalistov spod Tatier, čo dokazujú v každom zápase.

Komárno ale v sobotu ukázalo lepšiu mušku, lepšiu súhru. Zverenci nového trénera Rudolfa Juga nemali po polčase prakticky šancu na úspech. Súboj trojkárov (Kovačevič – Berkis) vyšiel jednoznačne lepšie komárňanskému snajprovi, ktorý troma trojkami v závere zápasu ‚dorazil‘ trápiacich sa domácich. Celkovo ich dal šesť, Berkis iba jednu, pričom v sobotu zjavne nebol vo svojej koži. Výborný zápas odohral Kenny Hally (17 bodov, 7/7 za dva body, 3/3 trestné hody) a tradične Myles, ktorý dá kôš z takmer každej pozície (20 bodov, 8 asistencií).

V sobotu sme videli skvelú hru v podaní Komárna. Iba krátko po vstupe do oboch polčasov mali problémy sa nájsť, no kríza trvala iba kratučko a prakticky by sme o nej ani nemuseli hovoriť.

Svoju zásluhu má aj tréner Franto Rón, ktorý napríklad nestiahol z hry Mareka Kozlíka v úvode zápasu, keď si pripísal dva fauly krátko po sebe. Ten potom nastrieľal v prvej štvrtine veľmi dôležitých 11 bodov.

Hviezdou zápasu podľa portálu Ahoj Komárno je Maj Kovačevič!

[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title=“Priebeh zápasu“ tab_id=“1385241603-2-85″]

Do zápasu vstúpipi o trochu lepšie domáci hráči. Svit viedol 12:6 najmä zásluhou Hrkača a McNeila. Komárno potom našliapol dvoma trojkami kapitán Marek Kozlík. Hostia vyrovnali a pôsobili sebavedomejšie ako ich súper na oboch koncoch ihriska. Skvelú štvrtinu zakončil Kozlík treťou trojkou, čo bol jeho už jedenásty bod. Komárno po nej vyhrávalo 20:23.

Druhá štvrtina bola zas desaťminútovkou Juevola Mylesa. Dal osem bodov, dobre dirigoval hru Komárna a solídne bránil. Svit sa presadzoval ťažko cez zónu, vďaka čomu si Komárno v pohode udržiavalo svoj náskok. Polčas skončil za stavu 37:45.

Na začiatku druhého polčasu sa Svitu podarilo znížiť na 43:45, ale potom tri minúty nevedeli dať kôš. Keď sa presadil Jackson, už bolo neskoro. Komárňania viedli o viac ako desať bodov a do konca zápasu tento rozdiel nielenže nepustili, ale ho aj navyšovali. Tretiu časť hry vyhrali o 14 bodov, aby Maj Kovačevič v poslednej štvrtine tromi trojkami pochoval nádeje domáceho tímu.

Komárno vyhralo vo Svite jednoznačne a zaslúžene, čím mu vrátilo tesnú prehru z domácej palubovky.

[/vc_tab][vc_tab title=“Záznam a ohlasy“ tab_id=“1385288630172-2-8″]

Záznam nájdete TU!

Ohlasy po zápase pridáme neskôr.

[/vc_tab][vc_tab title=“Sumár kola“ tab_id=“1385288631436-3-0″]

Sumár 14. kola

BC Prievidza – BK Inter Incheba Bratislava 70:78 (13:22, 23:10, 17:21, 17:25)
Najviac bodov: Batina 20, C. Jefferson 11, Santee 10 – Baťka 26, J. Graham 16, Derek Williams 15
TH: 15/8 – 19/16, fauly: 13 – 17, trojky: 8 – 6, rozhodovali: Brziak, Kurpaš a Šarišský, 2100 divákov

BK Levickí Patrioti – MBK Handlová 65:62 (22:17, 14:12, 19:12, 10:21)
Najviac bodov: Anuna 15, Wright 14, Lockhart 12 – Mrviš 17, Štorcel 11, Gudzič 10
TH: 32/20 – 18/15, fauly: 17 – 26, trojky: 5 – 5, rozhodovali: Kúkelčík, Karniš a Daňo, 1000 divákov

Zápas ŠKP Banská Bystrica – BK SPU Edymax Nitra odohrajú v nedeľu o 18:00

[/vc_tab][/vc_tabs]

Iskra Svit – MBK Rieker Com Therm Komárno 81:96 (20:23, 17:22, 14:22, 30:29)
Najviac bodov: Jankovič 17, L. Jackson 15, Channels 10 – M. Kovačevič 27, Myles 20, McElrath 17
TH: 9/5 – 22/18, fauly: 22 – 15, trojky: 8 – 10, rozhodovali: Zubák, T. Lukáč a Perečinský, 550 divákov