Región 2023. 01. 24.

Zrazil dôchodcu a z miesta ušiel. Myslel si, že keď sa ostrihá, tak ho policajti nespoznajú

11.januára 2023 okolo obeda došlo na Sesílešskej ulici v Hurbanove k dopravnej nehode. Neznámy vodič na vozidle Škoda Felícia zelenej farby narazil do 75 ročného chodca. Chodec po náraze spadol a utrpel zranenia s dobou liečenia dlhšou ako šesť týždňov. V danej veci začala vyšetrovateľka PZ trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví a prečin neposkytnutia pomoci.

Kriminalisti v spolupráci s mestskou políciou v Hurbanove vyhodnotili kamerové záznamy, na základe ktorých sa im podarilo stotožniť vozidlo, ako aj evidenčné číslo. „Majiteľ vozidla bol k veci vypočutý a  uviedol, že vozidlo predal. Aktuálny vlastník vozidla sa však policajtom zatajoval a skrýval, ale komárňanskí kriminalisti v krátkom čase zistili miesto jeho pobytu.“ Muž medzičasom zmenil svoj vzhľad, ale ani to ho nezachránilo a k skutku sa nakoniec sám priznal. Policajti zaistili aj vozidlo, na ktorom sa nachádzali stopy po dopravnej nehode.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície vzniesol mužovi obvinenie z trestného činu ublíženia na zdraví a neposkytnutia pomoci.

Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj