Región 2014. 03. 07.

Zvýšené policajné kontroly na cestách Nitrianskeho kraja

V priebehu budúceho týždňa na území okresov Nitra, Komárno, Nové Zámky, Levice, Šaľa a Topoľčany bude prebiehať zvýšená policajná kontrola zameraná na objektívnu zodpovednosť. „Cieľom akcie je dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel,“ informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Ako doplnila, policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd. Ide predovšetkým o rýchlosť jazdy, porušenia základných povinností vodiča, nesprávne predchádzanie a nerešpektovanie prednosti v jazde.

„Polícia i touto cestou opätovne upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom, nakoľko v poslednom období evidujeme viacero dopravných nehôd, pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu týchto účastníkov cestnej premávky,“ dodala Čuháková.

(zdroj: KR PZ Nitra, ilustračné foto)