Kultúra 2013. 09. 06.

19. hudobný festival Borostyán

Miesto: Komárno, Amfiteáter Dôstojníckeho Pavilónu

Program:

6. septembra 2013
18:30 H & G Factory – David Hodek a priatelia
20.00 Voice & Guitar – Myrtill Micheller & Tibor Pintér

7. septembra 2013,
18:30 Hud. skupina Pandolin
20:00 Hud. skupina Fülke
Hud. skup. Borostyán

8. septembra 2013,
17:00 Hud. skupina Memory Team
18:30 Hud. skupina Musical Band

Dávid Hodek
Dávid Hodek

Autori a hlavní protagonisti projektu H&G Factory sú bubeník Dávid Hodek a klavirista Tomáš Gajlík. V apríli strávili týždne v New Yorku. Za veľkou mlákou boli finalizovať svoje prvé spoločné CD, ktoré vydali v priebehu mája. Skladby z neho otestovali na tom najnáročnejšom publiku – v renomovaných hudobných kluboch New Yorku.

Okrem toho si v rámci služobnej cesty dali za cieľ „naverbovať“ na cédečko pár exkluzívnych hostí, ktorí doplnili už potvrdených – maďarského basgitaristu Tomiho Heiliga a DJa RAHATMAHATIXa ale tiež speváčku Anitu Soul. Misiu splnili, dokonca sa im podaril husársky kúsok – získať pre projekt ako hosťa britskú hviezdu, saxofonistu a rappera Soweto Kincha. Pozvanie zaspievať si na CD Puttin´ Together prijala i známa maďarská speváčka Linda Király.

 

 

Myrtill Micheller
Myrtill Micheller

 

Hud. skupina Borostyán
Hudobná skupina Borostyán

H&G Factory úspešne dokončili aj česko-slovenské turné, kde sa predstavili vo viacerých mestách. Naposledy ohúrili publikum v Trnave na festivale Jazyk a pozvali si aj hosťa Soweta Kincha. Dnes večer o 18.30 hod. vystúpia na 19. hudobnom festivale Borostyán, v Amfiteátri Dôstojníckeho Pavilónu, v Komárne.

Speváčka Myrtill Micheller je najtalentovanejšou predstaviteľkou maďarskej jazzovej scény. Úspešne koncertuje so svojou skupinou SWINGUISTIQUE, kde spieva francúzske a anglické piesne v štýle gipsy swing. S projektom Voice & Guitar sa predstaví na festivale piatok večer o 20.00 hod. Ich koncert bravúrnou hrou a improvizatívnym štýlom určite prinesie veľký umelecký zážitok.

V sobotu, 7. septembra budú koncerty hudobnej skupiny Pandolin (o 18.30 hod.) a hudobných skupín Fülke a Borostyán (o 20.00 hod). Skupina Pandolin sa predstaví vlastnou tvorbou akustických piesní, skupiny Fülke a Borostyán žánrom zhudobnených básní.

V nedeľu, 8. septembra o 17.00 hod. sa uskutoční koncert komárňanskej skupiny MEMORY Team, ktorá zahrá inštrumentálne skladby 60-ich rokov. V programe hudobnej skupiny MUSICAL Band budú ukážky z mnohých úspešných musicalov. Koncert sa začína o 18.30 hod.