Mesto 2019. 06. 17.

Milovníci hudby sa aj tento rok môžu tešiť na Borostyán festival

Na hudobný festival sa poslucháči môžu tešiť v dňoch od 21. do 23. júna v priestoroch Amfiteátra Dôstojníckeho pavilónu v Komárne. Na pódiu odznejú tóny svetovej hudby, zhudobnených básní, ľudovej hudby i vážnej hudby a džezu. Festival takto udržiava tradíciu už od roku 1995.

V prvý deň sa na pódiu predstaví kapela Estendon a ďakovné slová prednesie primátor mesta Komárno Béla Keszegh. Piatkový deň festivalu zakončí Éva Korpás so svojou kapelou.

V sobotu od 17:30 sa poslucháči môžu tešiť sa predstavenie a capella skupiny s názvom For You a v neskorších hodinách sa predstaví spevák zhudobnených básní Richard Varga. Milovníci hudby ako rock-blues, jazz, swing, funky, rock & roll si na konci dňa môžu užiť predstavenie skupiny Last Blues Band.

Na poslednom dni festivalu sa predstaví kapela Makám, ktorá príde so svetovou hudbou a posledné tóny festivalu zahrajú Kátya Tompos a Róbert Hrutka, naďalej trio Kalmus Felicián.

V predchádzajúcich rokoch sa na festivale predstavili mená ako napríklad Palya Bea, Sebestyén Márta, Herczku Ági a Nikola Parov, Ghymes, Muzsikás skupina Söndörgő. Na domácej pôde sa predstavili napríklad Korpás Éva, Lakatos Róbert, Hodek Dávid, Vadkerti Imre a LGT Revival Band.

Vstup na festival je bezplatný a samotný festival vznikol vďaka podpore od vlády Maďarskej republiky a mesta Komárno.

Zdroj: fesztival.borostyan.sk