Kultúra 2014. 09. 03.

2. Medový festival včelích produktov

Základná organizácia Slovenského zväzu včelárov v Komárne organizuje 13. septembra 2014 (sobota) v Komárne, v budove MATICE SLOVENSKEJ.

Tak ako sa kedysi slávili „dožinky“ na oslavu ukončenia žatvy, budú i včelári spolu s vami sláviť “medobranie”.
Včelári sa prezentujú produktmi, ktoré v značnej miere ovplyvňujú naše zdravie, i kvalitu nášho života. Nepôjde tak len o predaj a propagáciu medu, propolisu či peľových zrniek, počas celého dňa budú prebiehať sprievodné akcie, o ktoré sa postará Dramaťák, Veselá Kapela, Klub dôchodcov, ale aj Slovenskí rebeli. Súčasťou budú aj tri nesmierne zaujímavé prednášky o blahodarných účinkoch včelích produktov, či včelstva vôbec, na náš život.
Bude sa hovoriť aj o APITERAPII, liečenie včelími produktmi“, v ktorej je skumulovaná empíria – skúsenosti ľudového liečiteľstva uplynulých tisícročí.

medari1

Vedeli ste napríklad, že:
v prírode sa zatiaľ nenašiel žiadny iný produkt podobný medu a ostatným včelím produktom, ani sa zatiaľ nepodarilo také produkty umelo vyrobiť,
z hľadiska udržania zdravia a zvyšovania imunity človeka tvoria včelie produkty v doterajšom vývoji ľudskej spoločnosti absolútnu špičku ??? !!!
Celodenný program si vychutnajú ako dospelí, tak aj deti. Súčasťou bude výstava, predajné stánky, súťaže a ocenenia, ale i občerstvenie.

Návštevníci podujatia budú môcť ochutnávať ponúkané produkty a rozhodnúť :
o najlepšom mede regiónu Komárna,
o najlepšej medovine, o najlepšom peli a ostatných včelích produktov regiónu Komárna

Podujatie sa uskutočňuje s podporou mesta Komárno.
Ing. Pavol Petruš, hlavný organizátor podujatia, predseda ZO SZV v Komárne