Mesto 2022. 06. 22.

24 ilegálnych migrantov sa rozutekalo do lesa v Komárne, chytili ich psovodi

Policajti v Komárne v pondelok 20. júna zadržali 24 cudzincov, ktorí nelegálne prekročili hranicu Komárom – Komárno cez Alžbetin most. Do Rakúska ich mal previezť iba 21-ročný Mohamad za 5000 eur.

Vodič mal všetkých cudzincov naložiť skoro ráno pri obci Asotthalom v Maďarsku. Cudzinci strávili zatvorení v aute viac ako 4,5 hodiny. Vodič ich po prekročení hraníc vyložil na Alžbetinom ostrove a oni sa rozutekali do priľahlého lesíka. Všímaví okoloidúci to okamžite nahlásili polícii.

Na miesto boli vyslané hliadky Obvodného oddelenia PZ Komárno a na pomoc si zobrali aj služobného psa. Postupne našli všetkých 24 osôb, 13 pochádzajú zo Sýrie, ôsmi z Tuniska, jeden z Egypta, jeden z Turecka a jeden z Jemenskej republiky, všetci muži, vo veku od 19 do 42 rokov.

Migrantov dolapili psovodi por. Peter Kádek a práp. Ladislav Ujvári za pomoci štvornohých priateľov. Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj

„Prípad od kolegov z Komárna prevzala vyšetrovateľka Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ a vodiča obvinila zo zločinu prevádzačstva a zároveň podala návrh na jeho väzobné stíhanie. Po dokázaní viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov,“ informuje Facebooková stránka Polícia Slovenskej republiky.

Fotky: Polícia SR – Nitriansky kraj