Mesto 2023. 06. 15.

Tri prípady zadržania migrantov za dva dni v Komárne a jeho okolí

V jednom prípade prevádzača zastavili až prestrelené pneumatiky, v druhom chcel vodič preraziť betónové zábrany. 

Policajti Obvodného oddelenia PZ Komárno počas nočnej hliadkovej služby zastavovali na Alžbetinom moste v Komárne vozidlo Mercedes ML, čiernej farby s maďarským evidenčným číslom. Vodič však na výzvy nereagoval a v jazde pokračoval ďalej po meste. Do prenasledovania sa zapojili aj ďalšie dve hliadky Obvodného oddelenia PZ v Komárne a tiež PMJ Žilina, ktorí pomáhajú chrániť južnú hranicu. Vodič vozidla prešiel cez železničné priecestie, pričom v tom čase boli zatvorené závory z dôvodu prichádzajúceho vlaku. Vo vysokej rýchlosti pokračoval smerom von z mesta, kde prešiel do protismeru a v agresívnej jazde pokračoval. Keď sa policajti dali na úroveň unikajúceho vozidla, ten ich začal vytláčať a keď smeroval ku kajakárni v tom čase z auta jedna osoba vyskočila a dala sa na útek. Prenasledované vozidlo unikalo ďalej smerom na Hurbanovo, pričom hliadka PMJ Žilina použila služobnú zbraň na zastavenie vozidla. Po prestrelení kolies začalo vozidlo za Zeleným Hájom spomaľovať, keď v tom vodič vyskočil a dal sa na útek. Policajti muža dobehli a obmedzili mu osobnú slobodu. Následne zistili, že ide o 23-ročného občana Moldavska, ktorý prevážal deväť migrantov zo Sýrie.

Novozámockí policajti na hraničnom priechode Chľaba chceli zastaviť a skontrolovať vodiča vozidla Ford Galaxy, ktorý sa však pokúsil preraziť betónové bariéry, ktoré sa tam nachádzajú. To sa mu však nepodarilo a zostal medzi nimi zaseknutý. Policajti zistili, že išlo o 20-ročného prevádzača z Moldavska, ktorý mal so sebou v aute aj 11 migrantov zo Sýrie.
Policajná hliadka z Komárna v skorých ranných hodinách zastavila vozidlo Opel Vivaro, ktoré šoféroval 19-ročný prevádzač z Poľska. V aute viezol 11 mužov zo Sýrie.

Všetky tri prípady si na mieste prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii.

Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj