Mesto 2022. 07. 25.

Ďalší prípad nelegálnej migrácie: Auto unikalo z Komárna až do Kolárova

Policajti komárňanského Okresného dopravného inšpektorátu sa v sobotu 23. júla ráno venovali v mestskej časti Nová Stráž dohľadu nad cestnou premávkou a kontrole dodržiavania najvyššej povolenej rýchlosti v obci. Namerali pritom vozidlo Škoda Octavia, ktorého vodič túto rýchlosť prekročil.

Príkaz policajta na zastavenie vozidla vodič nerešpektoval a začal unikať v smere na Bratislavu. V Novej Stráži zišiel z hlavnej cesty do obytnej zóny, kde sa v uličkách zamotal a vyšiel na cestu späť v smere na Komárno. Na kruhovej križovatke v meste Komárno prešiel do protismeru a odbočil v smere na Kolárovo.

Hliadka ODI ho prenasledovala pričom o pomoc požiadala aj hliadku Obvodného oddelenia PZ Kolárovo. Vodič hliadke z Kolárova, ktorá sa ho snažila zastaviť pri mestskom cintoríne v Kolárove nezastal a pokračoval v jazde. V meste Kolárovo, pri čerpacej stanici Slovnaft nezvládol prejazd ostrou ľavotočivou zákrutou, zišiel z cesty a narazil do stromu, kde sa potom prevrátil na bok s vozidlom.

Vodič – občan Gruzínska bol prevezený na vyšetrenie do nemocnice, vo vozidle sa nachádzali ďalšie 4 osoby – občania Sýrie.

Prípad si následne prevzali kompetentné orgány – cudzinecká polícia a Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii.

Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj