Kultúra 2012. 03. 13.

3. reprezentačný ples vo Wellnesse Patince obhájil vysokú úroveň

V sobotu 3. marca sa v kongresovom centre Wellness Hotela Patince uskutočnil 3. reprezentačný Wellness ples. Hostí, medzi nimi aj našich redaktorov, privítala elegancia, známe osobnosti i príjemná vôňa chutnej večere.

Hostí vítali riaditeľ Wellness Hotela Patince, Vincent Andraško a dve sympatické hostesky.

Po otvorení akcie a slávnostnom prípitku predstavil moderátor večera Roman Juraško tanečníkov z Akadémie tanca v Nitre, ktorí vyzvali hostí do úvodného tanca. Ešte pred prvou večerou sme sa stretli s riaditeľom Wellness Hotelu Patince Vincentom Andraškom, ktorý nám priblížil myšlienku Wellness plesu. „K wellness životnému štýlu patrí aj zdravá životospráva, čiže najmä strava a dobrá nálada. Rozhodli sme sa, že tu v našom regióne založíme tradíciu wellness plesov v spojení s víkendovým pobytom.“  Ako sme sa ďalej dozvedeli, počet miest bol obmedzený, k dispozícii bolo viac ako 100 miest a podľa zvyku boli prioritne pozvaní partneri a VIP klienti.

Majster Kovács a jeho kapela.

Riaditeľ Wellness Hotelu nás predstavil aj známym osobnostiam, ktoré nás večerom sprevádzali – Romanovi JuraškoviRobovi Opatovskému, ktorí s nami ochotne prehodili pár slov. Pre Juraška bola uplynulá plesová sezóna mimoriadne aktívna. Napriek tomu, že ples v Patinciach bol už mimo plesovej sezóny, považoval ho za veľmi príjemný. Podobné udalosti berie ako platenú zábavu: robí vec, ktorá mu baví a zároveň ho aj živí.

Počas chutnej večere sa postarala o príjemnej zábavu cigánska ľudová muzika pod vedením majstra Kovácsa. Hosťom bolo ponúknuté originálne, vyvážené a zdravé jedlo, ako sa na vysokokvalitný hotel patrí. Do tanca hosťom hrala hudobná skupina Happyband Orchestra.

Aj speváka Roba Opatovského sme sa pred vystúpením spýtali na jeho vzťah k takýmto slávnostným udalostiam. Podľa vlastných slov ho v poslednom období častejšie pozývajú na podobné udalosti, aby ľuďom zaspieval a zabavil ich. Medzi vystúpeniami v kluboch a na plesoch nerobí rozdiely. Snaží sa o to, aby ľudia mohli odchádzať s dobrým pocitom. Na Wellness ples obdržal priateľské pozvanie, ale napriek tomu, že to nemal ako pracovnú povinnosť, zaspieval aj pár pesničiek.

Robo Opatovský zaspieval aj napriek tomu, že to nemal ako pracovnú povinnosť. Zastihli sme ho v družnom rozhovore s moderátorom večera Romanom Juraškom.

Po Robovi Opatovskom bavila hostí speváčka Kristal, ktorá tiež prispela svojou troškou ku skvelej nálade. Pred žrebovaním plesových vstupeniek sa na javisku predstavili The ABBA Show, vďaka ktorým sme sa preniesli naspäť do „tých rokov sedemdesiatych“.Veľkolepá show, dala pocítiť, ako to asi mohlo vyzerať na koncertoch slávnej švédskej skupiny.

V neskorých nočných, či skôr skorých ranných hodinách sa hosťom odzrkadľovali na tvárach príjemné pocity z Wellness plesu- kvalitný program, chutné jedlá, elegancia a príjemná atmosféra ich naladili na prichádzajúcu jar.