Šport 2017. 04. 05.

7. ročník Festivalu Capoeiry bol úspešný

Minulý mesiac bolo Komárno dejiskom už 7. ročníka FESTIVALU CAPOEIRY. Tento festival organizoval Instrutor Latinho so svojím tímom. Medzi pozvanými boli aj brazílsky hostia a významní Instrutori z Európy, ktorí viedli tréningy pre deti aj pre dospelých.

Na festivale sa zúčastnilo dokopy približne 180 capoeiristov z Komárna, zo Senca, Galanty, Bratislavy, Popradu, Banskej Bystrice, Nových Zámkov, Viedne, Liberca, z Jablonca, z Mladej Boleslavy, z Prahy, Olomouca, ale zastúpenie mali aj Győr, Mosonmagyaróvár, Tatabánya a tiež Španielsko! Z toho viac než 100 tvorili Capoeiristi Instrutora Latinho a jeho žiakov, ktorí vedú kluby ako v Maďarsku, tak aj na Slovensku.

V sobotu sa konala veľká ceremónia, pri ktorej si žiaci Instrutora Latinho prevzali nové opasky. Na ceremónii sa zúčastnili aj rodičia, kamaráti a tiež široká verejnosť ľudí, ktorých festival zaujal.

„Musím poďakovať obyvateľom nášho mesta, ktorí nás prišli podporiť, je to veľmi dobrý pocit, keď si ľudia prídu pozrieť našu prácu, ktorú robíme už 15 rokov a budeme v nej aj naďalej pokračovať. Je to pre nás motivácia, takže ĎAKUJEM PEKNE KOMÁRNO! No a v neposlednom rade sa chcem poďakovať sponzorom, organizačnému tímu a tiež rodičom za prejavenú dôveru!“ – povedal pre náš portál Latinho.

Capoeiristov čakajú v máji Majstrovstvá Slovenska, no predtým ešte odcestujú budúci týždeň podporiť festival capoeiry do Bruselu.