Región Dél-komárom 2022. 03. 04.

Aj maďarský Komárom sa nachádza na tradičnom Hungexpo v Budapešti

Na tradičnom expo v Maďarsku, kde sa môžu predstaviť jednotlivé mestá sa tento rok prezentuje aj Kommárom (HU). Mesto disponuje bohatou históriou v oblasti turizmu, vďaka čomu jednoznačne má svoj miesto aj na takejto prestížnej akcii.

Na tohtoročnej výstave Hungexpo sa celkovo predstaví 100 prezentujúcich z 30 štátov. Zo zahraničia má tento rok premiéru Turecku, z maďarských miest to je Vesprém, ktorý získal titul Hlavné mesto Európskej kultúry roku 2023.

Minister zahraničných vecí a obchodu Péter Szijjártó informoval, že celosvetový počet turistov počas jedného roka klesol počas krízy o 73 percent a príjmy sa znížili v podstate na polovicu. Vláda preto videla, že je čas na zlepšenie: financovanie rozvoja cestovného ruchu presiahlo v prvom roku epidémie 800 miliárd forintov, pričom po celej krajine sa postavilo štyridsať nových hotelov a vzniklo 14 000 súkromných ubytovacích zariadení, takmer 600 penziónov a 114 kúpalísk sa zmodernizuje. Dodal, že na vidieku bol spustený program rozvoja cestovného ruchu v hodnote 90 miliárd forintov, vďaka ktorému v roku 2021 strávilo v ubytovacích zariadeniach obrovské množstvo ľudí.

Riaditeľ turistickej kancelárie v Komárome prejavil veľkú radosť, že sa mesto po dvojročnej prestávke, opäť zúčastnilo tejto prestížnej výstavy.

„Kdekoľvek sa poobzeráme po meste, tak nachádzame poklady: Hviezdicová pevnosť dala domov replikám antických sôch, Monoštorská pevnosť, Termálne kúpalisko Brigetio, WF kúpalisko a niekoľko hotelov, reštaurácií a ubytovní čaká na svojich nových návštevníkov,“ dodáva odborník na turistiku.

Zdroj: komarom.hu