Región Dél-komárom 2023. 03. 23.

Jókaiho knižnica v Komárome oslavuje 70 rokov!

Mestská knižnica Jókaiho Móra otvorila svoje brány verejnosti 10. marca 1953. V deň 70. výročia bolo pozvaných viac ako pol stovky detských a dospelých čitateľov, ktorým vedenie inštitúcie odovzdalo pamätný list. Uznania sa dočkali najstarší a najmladší čitatelia, ako aj tí, ktorí si požičali najviac kníh, informuje komarom.hu.

„Aj keď je Komárom sa zaraďuje medzi malé mestá, môžem s hrdosťou povedať, že Jókaiho knižnica má vysokú úroveň vybavenia a čo sa týka služieb, stojíme hneď vedľa knižníc s najmodernejšou technikou,“ informovala Judit Dudás, riaditeľka Jókaiho knižnice.

Všetky dôležité informácie o inštitúcii nájdete na aktuálnom webe, kde si čitatelia môžu vybrať z pestrej ponuky kultúrnych podujatí a môžu využiť aj elektronický katalóg.

„Vedľa vchodu do zrekonštruovanej budovy sme umiestnili Bibliobox, takže naši čitatelia môžu vrátiť vypožičané knihy 24 hodín denne,“ dodala vedúca inštitúcie.

Zástupca primátora Bálint Turi v uvítacom príhovore zdôraznil: táto nedávno zrekonštruovaná budova s ​​dlhou históriou je v každom ohľade hodná mesta. Vďaka obetavej práci personálu sa čítanie v Komárome opäť stalo populárnym!

Zdroj: komarom.hu