Mesto 2016. 04. 19.

Auto skončilo dvakrát v kanáli v Novej Osade

Vodičke z Komárna chýbalo domov už len necelých 300 metrov, keď so svojim autom skončila v zavlažovacom kanáli. O necelú hodinu skončilo jej vo vode aj po druhý raz. Pomáhali jej hasiči z Kolárova a Komárna – píše spravodajský portál noviny.sk

Žena viezla domov svojho syna. Podľa vlastných slov sa chcela vyhnúť kusu dreva na ceste a s autom skončila vo vode. Vďaka miernemu zrázu a hustému rákosiu skončil vo vode len predok auta.

„Na tej strane je hĺbka dva metre,“ hovorí miestny rybár. Hasičom sa podarilo dostať auto opäť na súš. Vodičke ani jej synovi sa nič nestalo.

Capture4

Majiteľ stihol vyskočiť

Neprešla ani hodinka a hasiči museli to isté auto ťahať z vody po druhýkrát. Bez kľúča v zapaľovaní sa volant zasekol, kolesá sa nedali vytočiť a skončilo opäť v kanálli. Majiteľ z neho stihol vyskočiť na poslednú chvíľu. Takmer sa vykúpalo aj auto, ktoré Clio vyťahovalo.

„Ťažné auto malo šťastie, že sa pretrhlo lano. Strhlo by aj druhé auto do kanála,“hovorí veliteľ zásahu Karol Bršťák.

Capture2

Capture3

Vylovili ho pomocou člna

Auto pod hladinou, približne päť metrov, komárňanskí hasiči vylovili pomocou člna.„Auto sme gurtňami pritiahli k brehu a priviazali na nápravu za pomoci motorového navijáku sme ho vytiahli von z vody,“ dodal veliteľ zásahu.

VIDEO TU.

(Drahu Dobrovicsová, noviny.sk)