Šport 2015. 06. 17.

BAKET: O titul sa pobijú jedenásti, liga začína na konci septembra

Slovenská basketbalová asociácia vyhlásila v pondelok (15.6.) termíny pre Slovenskú basketbalovú ligu i Slovenský pohár. O titul v mužskej basketbalovej extralige sa pobije jedenásť tímov. Nováčikom sú Košice. 

Liga štartuje prvým kolom 26. septembra, play off, štyridsať štyri kolová súťaž vyvrcholí vyraďovačkami, ktoré začínajú 19.3.2016. Štvrťfinále sa hrá na tri víťazné zápasy, semifinále a finále na štyri víťazné zápasy. Majstra spoznáme najneskôr 28. mája 2016.

Slovenský pohár dostane nový šat – budú v ňom môcť hrať aj tímy z prvej a druhej ligy a bude nepovinnou súťažou. „V prvej fáze sa hrá systémom k.o. na jeden zápas iba u družstva 1. alebo 2.ligy podľa regionálneho členenia a umiestnenia všetkých družstiev v predchádzajúcom h.o. 2014/2015. V druhej osemfinálovej časti sa hrá už na dva zápasy doma – vonku pohárovým spôsobom (prvý zápas sa hrá u horšie umiestneného družstva, zápas môže skončiť aj remízou),“ tvrdí Vyhlásenie súťaží.

Osemfinálové duely pre extraligové tímy sú 8.12. a 12.12.2015. Štvrťfi­nále je naplánované na piatok 5. februára na jeden víťazný zápas na palubovke lepšie umiestneného tímu v predchádzajúcej sezóne. „Víťazné družstvá (zo štvrťfinále, pozn. red.) budú hrať na mieste, ktoré bude určené SBA na základe výberového konania v dvoch dňoch (prvý deň 2× semifinále, druhý deň iba finále),“ dodáva Vyhlásenie.