Šport 2020. 08. 21.

Basketbalový klub MBK Rieker COM-Therm Komárno bude po 20 rokoch chýbať v extralige

O basketbalovom klube sme už dlhšie nič nepočuli a na povrch sa teraz už dostali informácie o (ne)činnosti klubu. Klub nebude figurovať v najvyššej súťaži, dôvodom sú finančné problémy.

Po 20 rokoch v extralige sa basketbalový klub MBK Rieker COM-Therm Komárno neocitne medzi elitami. Toto sa stalo na základe nedostatku finančných prostriedkov. Klub sa tak nedokázal prihlásiť do ligy. V prípade nedostatku financií sa hovorí o šesťcifernej dlžobe. Klub sa chce vrátiť medzi najlepších prostredníctvom prvej ligy.

Predchádzajúci ročník bol pre Komárno skúškou. Na lavičke sa vystriedali traja tréneri, odišlo 10 hráčov a zmena nastala aj na poste športového manažéra. Tento rok sa sezóna ukončila skorej, možno aj našťastie pre polámaný klub. Slovenská basketbalová liga takto prichádza o jeden z úspešných klubov. Naposledy môžeme hovoriť o víťazstvo v nadnárodnom Alpsko-jadranskom pohári (2017).

I keď sa klub rozhodol prihlásiť do prvej ligy, hovorí sa tiež o zmene generálneho manažéra Jozefa Paulika na Slovinca Bobana Tomiča.

Zdroj: basketliga.sk