Šport 2015. 04. 24.

BASKET: Čaká nás repete s Prievidzou

Basketbalisti MBK Rieker COM-therm Komárno sa prebojovali po dvoch rokoch opäť do finále. Tam ich čaká súper spred troch sezón. 

V roku 2012 dvíhali nad hlavu pohár majstra extraligy hráči Prievidze. Zverenci coacha Johana Roijakersa vtedy porazili pred svojimi fanúšikmi práve hráčov Komárna. Obuvníci vedení Johnathonom Jonesom a Loiusom Johnsonom len smutne preberali pohár za druhé miesto.

Zo súčasného kádra zažili túto finálovú sériu iba Siniša Bilič a Ján Kratochvíl. ‚Carlos‘ si finále s baníkmi pamätá veľmi dobre. „Sériu sprevádzala obrovská eufória, pretože išlo o prvé finále pre Komárno,“ hovorí kapitán. Napokon však Komárňania neuspeli, za čo mohla prehra v zápase pred domácim publikom. „Spomínam si na hrôzostrašnú koncovku tretieho zápasu, kde sme mali dotiahnuť domáci zápas do víťazného konca. Mali sme náskok a do konca zápasu bola už len chvíľa. Neviem, čo sa ale stalo. Možno to bolo nervozitou, možno neskúsenosťou, no vlastnými chybami sme si zápas tesne prehrali. Stačilo by dať o kôš viac a celé finále mohlo dopadnúť úplne inak,“ vraví J. Kratochvíl.

Komárno by po vyhratom zápase viedlo 2:1. Naopak, po prehre za stavu 1:2 šli obuvníci do Prievidze, kde takmer celý zápas ťahali za kratší koniec. Čo ale v Honzovi vyvoláva pozitívne pocity, je finálová divácka kulisa. „V Komárne hala praskala a v Prievidzi došla neskutočná návšteva. Spomínam na to rád i nerád. Rád, pretože to bolo veľké finále, mali sme výhodu domáceho prostredia. Nerád preto, že sme pokazili zápas číslo tri,“ dodáva Honzo.

Finálová séria štartuje na palubovke Prievidze v sobotu 25. apríla o 19:00!