Šport 2015. 03. 31.

BASKET: Domáce hradby vydržali, vedieme 1:0!

Naplnená športová hala, desiati basketbalisti na ihrisku a vybičované emócie. Keď Ján Kratochvíl v posledných sekundách uzatváral skóre na 90:85, celá hala vybuchla obrovskou radosťou. Fanúšikovia domácich skákali, dvíhali ruky nad hlavy, hráči netrpezlivo čakali pri lavičkách, kedy budú môcť vbehnúť na ihrisko za svojimi spoluhráčmi. Coach Miljan Čurovič sa ešte snažil vrátiť svojich zverencov na ihrisko, nech posledné sekundy dohrávajú pozorne.

Posledný útok v podaní Neša Miloševiča ale už nevyšiel a päťbodový náskok by sa Interu Bratislava zrejme zmazať už nepodarilo aj tak. Komárňanská radosť tak mohla v sobotu večer vypuknúť naplno. Dramatická štvrtá štvrtina priniesla výrazné vedenie Komárna, drobné vedenie Interu, streleckú mizériu i presné zakončenia. Napokon však rozhodol Ján Kratochvíl, ktorého rozhodcovia poslali už v prvej štvrtine na lavičku s troma osobnými chybami.

Waaaaaauaaaaaaaw mbk win

Posted by Kalif OuMara on Sunday, March 29, 2015

Basketbalisti Interu hrali od začiatku zápasu tvrdo a domácim hráčom takpovediac brnkali na nervy. Napokon však mali väčšie nervy hráči Interu, ktorým sa napriek tvrdej obrane nedarilo skrotiť útok Komárna a neovládli ani doskok, čo pri absencii pivotov v tíme Komárna je až zahanbujúce. Komárno malo až 22 ofenzívnych doskokov, s čím pre portál basket.sk súhlasil aj pivot O. Starosta: Rozhodol útočný doskok, zobrali nám devätnásť lôpt, to si musíme pri výškovej prevahe postrážiť.“ Za jedenásť doskokov a jedenásť bodov si B. Alawoya pripísal double-double. Ruka v ruke s početnými faulami Interu šli aj trestné hody Komárna, ktorých bolo presne dvakrát toľko, ako mali k dispozícii Interisti. Tým sa navyše z čiary trestného hodu absolútne nedarilo (46%), Komárno malo dobrú 77% úspešnosť.

Na lavičke Komárna to žilo! Foto: Karol Scholtz
Na lavičke Komárna to žilo! Foto: Karol Scholtz

Komárňanom to spoza trojky nepadalo, Jankovič minul všetkých šesť pokusov. Tri trojky ale vsietil Bannister a po dvoch Kozlík, Kratochvíl a Halada. Faktorom X zápasu bol ale Luka Igrutinovič. 16 bodov, 7 doskokov, 3 zisky a 2 asistencie. Všade-bol, a hlavne bol tam, keď Komárno nevedelo dať kôš. Z0bral na seba tri útoky a šiestimi bodmi dostal svoj tím do vedenia. Zároveň zobudil svojich spoluhráčov, s ktorými potom doviedol zápas do víťazného konca.

MBK Rieker COM-therm Komárno – BK Inter Incheba Bratislava 90:85 (50:36)
Najviac bodov: Bannister 23, Igrutinovič 16, Alawoya 11 – Miloševič 13, Graham, Starosta po 11
/na zápasy 1:0/

Domáci sa dostali rýchlo do desaťbodového náskoku, pri streleckej mizérii Interu viedli už 11:1. Komárno bolo v desaťbodovom vedení a hoci nepochopiteľný výrok arbitrov využili Interisti na zníženie, po dvoch trojkách Haladu a Kozlíka to bolo opäť o desať. Neskôr sa Komárno dostalo aj do šestnásťbodového náskoku, avšak v úvode poslednej časti hry sa „košostroj“ komárna zastavil. Komárňania v jednom útoku minuli až päticu trojkových striel a na opačnej strane sa spoza oblúka presadil drzý Parker a Sedmák. Zo 66:60 bolo zrazu 66:69 a hala akosi stíchla. Potom však zapol Luka Igrutinovič a šiestimi bodmi dostal domácich do vedenia. Manko už Inter dotiahol až v závere na 2 body, útok malo Komárno v jeho poslednej sekunde skóroval za tri Kratochvíl, čím rozhodol zápas