Šport 2015. 11. 16.

BASKET: Dvaja majstri v Interi skončili. Skočí po nich Komárno?

Bude Komárno siahať v druhej polke novembra na svoje bývalé hviezdy? 

Dvaja členovia minuloročného majstrovského tímu MBK Rieker COM-therm Komárno TJ Bannister a Saša Jankovič dnešným dňom oficiálne končia v tíme bratislavského Interu. Spolu s nimi sa z Bratislavy sťahuje aj kouč Branko Maksimovič, ktorého nahradil jeden z najúspešnejších tunajších trénerov Ľubomír ‚Mexo‘ Urban.

Screenshot 2015-11-16 17.43.09

TJ Bannisterovi klesla po minulom roku minutáž i ostatné štatistické ukazovatele. Z 35 minút v zápase dostal o 10 minút menej času, Miesto 18,6 bodu, 8,3 asistencie a 2,4 zisku si tento rok pripísal iba 7,1 bodu, 5,3 asistencie a a 1,6 doskoku.

Saša Jankovič dostal v priemere o päť minút menej ako minulý rok, zo 16,3 bodu klesol na 10,6, doskoky si jemne zvýšil z 5,5 na 5,7.

Kam teraz povedú kroky chorvátskeho forvarda a amerického rozohrávača? Oblečú si znova dres Komárna, aby tímu od rieky Dunaj pomohli zlepšiť bilanciu v Europe Cupe a potlačili klub v boji o titul? Spýtali sme sa manažéra Jozefa Paulika. Ten sa ale rázne postavil za mužstvo, ktoré v lete spolu s trénerom Andjelkom Mandičom poskladal: „Nie, vôbec o tom neuvažujeme. Nemáme prečo.“

Či teda TJ a Saša ostanú na Slovensku, zatiaľ nevieme. Správy o ich odchode sú priveľmi čerstvé, aby niektorý zo slovenských klubov stihol naplno roztočiť prestupový kolotoč.

(tk, foto: Inter Bratislava)