Šport 2015. 11. 05.

BASKET: Komárňania zostrelili silných baníkov

Domáci Komárňania vyhrávali v prvej štvrtine o 19 bodov, v závere však čelili dráme.

Na tento zápas budú Komárňania spomínať snáď aj v ďalších sezónach. Domáci hráči v dohrávke 11. kola Slovenskej basketbalovej ligy vyšvihli nad rivala z Prievidze a vyhrali 73:68. V tabuľke tak svojho štvrtkového súpera dostihli a zhodne majú po deviatich zápasoch bilanciu 7-2 a na konte 16 bodov.

Úžasnou obranou privádzali Komárňania v úvode hostí k zúfalstvu, na druhej strane ihriska sa im tiež výborne darilo. vytvorili sa až 19 bodový náskok. Potom Prievidžania zlepšili obranu a zápas sa ustálil, pričom náskok Komárna sa hýbal v rozmedzí od 10 do 16 bodov.

V závere polčasu ale domáci stratili koncentráciu a dovolili súperovi, aby sa zo 41:26 dotiahol na 41:35. Trvalo to iba dve minúty. Od úvodu tretej štvrtiny sa Komárňanom darilo navýšiť svoj náskok opäť nad hranicu 10 bodov. V závere tejto časti hry ale hostia naznačili, že nepovažujú zápas za stratený. Sympatický comeback Prievidze napokon vyústil v drámu, keď hostia šesť minút pred koncom vyrovnali na 59:59 a dve minúty do záverečného klaksónu na 66:66. Ani raz sa ale nedostali do vedenia, hoci sa im núkalo viacero otvorených striel. Zverenci Miljana Čurovića potom takmer až do záveru nedali kôš. Komárno, naopak, zvýšilo svoje bodové konto na 73 bodov.

MBK Rieker COM-therm Komárno – BC Prievidza 73:68 (30:16, 11:19, 15:12, 17:21)
Body KN: Alawoya 15, Thompson a Halada 14, Vido 12, Umipig 10, Bilič, Kratochvíl, Kozlík a Haviar po 2; Štatistiky