Šport 2015. 02. 06.

BASKET: Komárno v semifinále prekvapujúco s Banskou Bystricou

Do semifinále Budiš Slovenského pohára postúpili Inter, Komárno, Svit a prekvapivo Banská Bystrica.

O zatiaľ najväčšie prekvapenie Budiš Slovenského pohára sa postarali basketbalisti Banskej Bystrice. Na horúcej palubovke v Prievidzi vyhrali 80:78 a vyradili ašpiranta na zisk pohára i na titul v basketbalovej extralige.

Práve Banská Bystrica pocestuje na turnaj final four do Komárna, ktoré v piatok vyradilo Levice. Napriek nevydareným vstupom do 2. a 3. štvrtiny Komárňania vo štvrťfinále SP uspeli. Domácich potiahol najmä fenomenálny TJ Bannister, ktorý dosiahol 42 bodov, 8 asistencií a 5 doskokov. Double-double dosiahol Saša Jankovič, keď mu padlo 21 bodov, pričom doskočil 11 lôpt. Domácim robili najviac problémy Malik Story (23 bodov) a Maurizio Galata (20 bodov).

Piatkový zápas nebol taký jednoznačný, ako mohli Komárňania čakať. S momentálne ôsmym tímom súťaže museli bojovať po tri štvrtiny. Zápas sa vyznačoval vlnami ofenzívnych náletov jedného či druhého tímu. Domáci prehrávali celú prvú štvrtinu, v úvode druhej potom pustili súpera na 18:32. TJ Bannister potom v priebehu dvoch a pol minúty nasekal do koša Levíc štyri trojky a pomohol otočiť na 36:35! Od toho momentu až do konca polčasu sa v miernom vedení držalo Komárno.

V druhom polčase sa ale Levice opäť rozbehli naplno. Trojkovú exhibíciu Bannistera napodobnili Levičania a razom vyhrávali 72:59. Potom bol ale opäť na ihrisku iba jeden tím. Nebyť Novakovej trojke s klaksónom, bolo by to pred poslednou časťou hry veselšie, no aj napriek tomu vyhrali zvyšok štvrtiny Komárňania pomerom 23:5.

V poslednej štvrtine už Komárno žiadne prekvapenie nedopustilo. Po troch minútach zvyšoval Bannister na 90:80, Kratochvíl trestnými hodmi na 101:82 a Marchyn na 111:90.

MBK Rieker COM-therm Komárno – Eucos Levickí Patrioti 111:92 (55:52) vo štvrťfinále SP
Najviac bodov: Bannister 42, Jankovič 21, Alawoya 15 – Story 23, Galata 20, Igrutinovič 17, 550 divákov