Šport 2015. 04. 04.

BASKET: Nepomohol ani Rančík, po Interi ostal v Komárne len smrad

Komárno vytrelo s Bratislavčanmi palubovku. Fanúšikovia Interu však nemerali cestu nadarmo, v hale odpálili dymovnicu. 

Hoci sa v drese bratislavského tímu po dvojmesačnej prestávke objavil aj Martin Rančík, Inter Bratislava neukázal v Komárne nič. Ak opomenieme prehnanú agresivitu, neustále debaty s rozhodcami a špinavú hru, basketbalisti bratislavského Interu boli dnes úplne mimo. Komárno vyhralo už tretí zápas série a v stredu bude mať v rukách mečbal.

Úvod zápasu bol síce vyrovnaný, presnými strelami sa predstavil aj Martin Rančík, od záveru prvej časti hry to bolo už o desať, po krátkej chvíli o dvadsať a o jasnej výhre Komárna bolo pochýb iba chvíľku v druhom polčase. Inter začal viac hrať, najmä v podkošovom priestore, kde prekvapivo v prvých dvoch zápasoch dominovali Komárňania. K tomu výborný tímový výkon, trojky, asistencie Bannistera, Inter jednoducho nemal šancu.

Škvrnou na vcelku jasnej výhre bolo správanie sa fanúšikov Interu, ktorí po zápase odpálili v hale dymovnicu a ušli. Usporiadatelia situáciu zvládli a žiadnemu Bratislavčanovi sa od Komárňanov nedostalo vyslúženej fyzickej ujmy. Ktovie, čo na toto správenie v sektore hostí sediaci hráč európskeho formátu Radoslav Rančík…

MBK Rieker Com Therm Komárno – BK Inter Incheba Bratislava 91:74 (51:32)
Najviac bodov: Bannister 23, Alawoya 21, Jankovič 17 –  Rančík 24, Graham 11, Parker 10, 1000 divákov
/na zápasy 3:0/