Šport 2015. 04. 29.

BASKET: Srdce a bojovnosť, Komárno vedie 2:0

Finálová séria play-off Slovenskej basketbalovej ligy pokračovala v stredu svojím druhým zápasom. Po výhre na pôde mierneho favorita z Prievidze, sa Komárňanom podarilo potvrdiť získaný brejk a vyhrali o jediný bod 70:69. Séria sa sťahuje v sobotu opäť do Prievidze, Baníci už budú mať takpovediac nôž na krku.

Stredajší zápas nebol tak ofenzívne ladený, ako ten úvodný zápas finálovej série. To sa napokon aj očakávalo, veď Prievidžania disponujú najlepšou obranou. V útoku sa im však po celý zápas nedarilo. Obdobne boli na tom aj Komárňania. TJ Bannister mal na konte len 2 body a 6 asistencii, strelecky nevýrazný bol aj Igrutinovič. Prievidžania dominovali pod košom, na perimetri boli opäť lepší domáci hrači. Zápas bol otvorený až do konca a to napriek tomu, že hostia vyhrávali o sedem a aj o osem bodov. V záverečnej bitke napokon uspeli Komárňania.

V druhom zápase finálovej série zapli hráči Komárna vtedy, keď to potrebovali. Ešte dve a pol minúty pred koncom zápasu mali hostia z Prievidze sedem bodový náskok a Klarić mohol po „fingovanom“ faule Kozlíka zvýšiť z čiary trestného hodu. Obe „penalty“ však minul a začala sa stíhacia jazda domáceho celku. TJ Bannister deviatimi bodmi a Marek Kozlík trojkou otočili zápas na 70:68. Evans potom v poslednom útoku zle riešil svoj vnik do koša a minul jeden trestný hod. A hoci so sekundou do konca to skúsili Prievidžania ešte raz, domáci to ubránili.

V Komárne tak vypukla vlna eufórie. Obuvníci vedú vo finálovej sérii 2:0.

MBK Rieker Com Therm Komárno – BC Prievidza 70:69 (35:31)
Najviac bodov: Bannister 16, Jankovič 13, Alawoya 11 – Batina 15, Miljkovič 12, Batka 11
/na zápasy 2:0/