Šport 2015. 07. 16.

BASKET: Takto blízko k Európe sme ešte neboli

Slovenská basketbalová asociácia obdržala poverenie od dvoch extraligových klubov, aby oficiálne podala prihlášku o ich účasť v EuroCupe. Majstrovský MBK Rieker COM-therm Komárno a BK Inter Bratislava – ktorý je víťazom slovenského pohára – tak jasne vyjadrili svoje ambície predstaviť sa v druhej najprestížnejšej pohárovej súťaži v Európe. „Áno, čakáme oficiálnu pozvánku z Mníchova,“ potvrdil pre portál AhojKomárno.sk manažér basketbalistov Jozef Paulík.

V prípade účasti Komárna a Interu v druhej najvyššej európskej súťaži, by šlo o historický moment nielen pre komárňanský basketbal. Ten sa v novodobej histórii porovnával so zahraničnými klubmi iba v príprave. Z pohľadu slovenského basketbalu by to bol tiež veľký krok, pretože naposledy sa v Európe predstavila Nitra a to v tretej najvyššej súťaži – EuroChallenge. Európski basketbaloví funkcionári momentálne hľadajú atraktívnejší model súťaženia.

Slovenský mužský basketbal bude mať pravdepodobne po pár rokoch opäť zastúpenie aj na európskej scéne. Do EUROCUPu,…

Posted by SBL – Slovenská Basketbalová Liga on Thursday, July 16, 2015

Pre účasť ale musia Komárňania splniť niekoľko podmienok, ktoré sa týkajú aj domácej palubovky. „V Komárne sa hrať určite nebude. Rokujeme s Nitrou a s maďarským Székesfehérvárom, kde je hala s oficiálnou FIBA licenciou,“ vysvetľuje J. Paulík. Problémy s domácou arénou má momentálne aj Inter Bratislava.

Komárno a Inter sa tak zrejme predstavia v kvalifikačnom predkole, z ktorého môžu postúpiť do skupinovej fázy. Ani prípadná účasť v EuroCupe nepohne súčasným kádrom, ktorý J. Paulík považuje za definitívne uzavretý.