Šport 2014. 03. 27.

Basketbalisti Komárna v semifinále play-off

V stredu večer Komárno výhodu domáceho prostredia pretavilo v ukončenie série, ktorú vyhralo 4:2.

Nitrania pricestovali do Komárna s nožom na krku, prehra by totiž mohla ukončiť ich sezónu. Prvá štvrtina bola podľa nitrianskeho plánu. Na jednej strane koncentrovaná hra Urbanovho tímu, na strane druhej nervozita v domácom tábore. Hostia rýchlo viedli dvojciferným rozdielom (2:12), skóre prvej štvrtiny uzavrel výborne hrajúci Jenkins (7:19).

V druhej perióde už Komárno predsa len našlo streleckú mušku, domácu snahu rozbehli trojky Stojanova a Kovačeviča. Joyner znižoval na 17:23. Potom zasa prišli chvíle Sparksa, ktorý trafil dve trojky a tréner Rón musel brať za stavu 19:31 time-out. Po koši Lošonského Nitry viedla až o 14 bodov, ale posledné dva koše v prvom polčase dosiahli domáci (27:37).

Po obrátke upravoval Sparks na 33:43, ale potom Komárno urobilo minišnúru 9:0, fanúšikovia sa ozývali hlasnejšie, keď bol aktívny hlavne Bilič – 42:43. Odpoveďou Nitry bola 7-bodová pasáž a Kosa upravoval na 42:50 pre hostí. Do poslednej časti sa išlo za stavu 46:50. Nitra nebola už taká presná v útoku a Komárno začalo preklápať zápas.

Červení prvýkrát viedli po trojke Kovačeviča – 55:54. Zápas gradoval, mužstvá sa ešte šesťkrát vystriedali vo vedení. Obe lavičky viackrát nechápavo krútili hlavami nad niektorými verdiktami rozhodcov, oveľa častejšie tá hosťujúca. V priebehu minúty sa Nitranom vyfaulovali Lošonský s Nuhanovičom. Nitra ešte viedla 63:61, keď Kosa zakončil brejk. Následne trafil ťažkú trojku Kovačevič – 64:63. Zvyšné útoky hráči Edymaxu pokazili stratením lopty, postupne sa to podarilo viacerým legionárom.

Komárňania, hnaní svojimi skvelými fanúšikmi, si už túto príležitosť nenechali vziať. Komárnu vyšla v druhom polčase aj zmena obrany zo zónovej na osobnú. Bojovnosť a srdce domácich hráčov slávili úspech nad mierne favorizovaným súperom.

MBK Rieker Com Therm Komárno – Edymax SPU Nitra 67:63 (7:19, 20:18, 19:13, 21:13)

Rozhodovali Ženiš, Lamoš a Turčin, TH: 16/11 – 10/5 , fauly: 16 – 21, trojky: 6 – 4, 5 OCH: 34. Lošonský, 35. Nuhanovič, 850 divákov.
Body MBK: Hall 14, Bilič 13, Joyner 7, Bjelica 5, Kozlík 3 (Kovačevič 17, Stojanov 5, Szabó 3).
Body SPU: Jenkins 17 (10 dosk.), Sparks 15, Lošonský 12, Nuhanovič 8, Marič 2 (Smajlagič 5, Kosa 4, Hašan).

Konečný výsledok série 4:2, Komárno postúpilo do semifinále.