Šport 2011. 09. 25.

Basketbalisti skončili na Göcsej Kupa siedmi

Napriek predposlednému miestu na turnaji je vedenie MBK Rieker Komárno spokojné.

Basketbalisti Komárna cestovali na prípravný turnaj do maďarského Zalaegerszegu, kde ich čakala neľahká skupina zložená z troch účastníkov maďarskej najvyššej súťaže. V zápase o siedme miesto navyše  nastúpili proti domácim.

A nešlo o hocaké mužstvá, veď tri z nich sa za posledných 10 rokov stali aspoň raz majstrami Maďarska. V drese Körmendu napríklad nastúpil aj Kasib Powell, ktorého si môžete pamätať zo zápasov NBA v drese Miami Heat.

Jedna ku trom
Výsledky zo základnej skupiny nie sú lichotivé. V troch zápasov sme ťahali za kratší koniec. “Na prípravnom turnaji nie sú dôležité výsledky a ani to, kto dal koľko bodov. S trénerom Bálintom sme sa zhodli, že nechceme štatistiky hráčov publikovať.” povedal manažér Jozef Paulík.

Dôležité podľa neho je, aby sa hráči pred sezónou zohrali ako tím a aby podávali adekvátne výkony. “Išlo o klasické prípravné zápasy so všetkým dobrým aj zlým. Na tom sme sa zhodli s viacerými vedeniami mužstiev.” Podľa Paulíka ide tím výkonnostne hore, veľmi dobre sa ukazuje posila zo Slovinska – Siniša Bilič, ktorý bude pre hru tímu veľkým prínosom.

Zápasy základnej skupiny B:
Kis Rába-menti Takarék SKC – MBK Rieker Komárno 87-73 (18-17, 19-17, 24-20, 26-19)
Atomerőmű SE – MKB Rieker Komárno 81–60 (19–10, 19–15, 25–26, 18–9)
MJUS-Fortress Körmend – MKB Rieker Komárno 86-73 (19-19, 24-17, 22-18, 21-19)
Zápas o konečné 7. miesto:
Zalakerámia-ZTE KK – MBK Rieker Komárno 58:75

Do konca týždňa chcú uzavrieť káder
Napriek trom prehrám zo štyroch zápasov sú spokojní. “Odohrali sme dobré zápasy s o triedu kvalitnejšími súpermi. Bilík pre menšie zranenie nehral posledné dva zápasy a stále nám chýba jeden hráč, ktorého chceme doriešiť do konca týždňa,” dodal Paulík. V hre je stále aj návrat Brendona Polka, no pravdepodobnejší je príchod novej tváre na post pivota.

Vyjadrite svoj názor