Región 2024. 03. 06.

Benefičný koncert pre rodinu v núdzi: Pomôžte s realizáciou koncertu aj vy

Nezisková organizácia ADOS – zdravotné sestry z Anjelské ruky (združenie sestier, sestier a zdravotníkov) v Komárne organizuje benefičný koncert na podporu rodiny žijúcej v extrémnej chudobe. „Anjeli“ žiadajú všetky firmy, organizácie, združenia, súkromné ​​osoby a ľudí dobrej vôle, aby pomohli pri realizácii tohto koncertu, ak môžu.

Chceli by pozvať čo najpopulárnejších umelcov – realizácia koncertu je však pre neziskovú organizáciu náročná. Nie všetci účinkujúci prichádzajú zadarmo. Po zaplatení by výťažok z koncertu poputoval na pomoc rodine, ktorá súrne potrebuje nový domov. Z prijatej sumy by im bol poskytnutý náhradný domov – drevodom, keďže ich súčasný domov je podľa odborníkov na bývanie životu nebezpečný. Hrozí im strata domova, čo by bohužiaľ znamenalo aj rozpad rodiny.

Foto: Vatačin Péter, Új Szó

Možno ste už počuli o rodine, ktorá potrebuje pomoc, keďže v poslednej dobe o nej vyšlo veľa článkov. Matka má ľahké mentálne postihnutie, no napriek tomu sa stará o svoje tri deti, 8- a 14-ročné dievča a 17-ročného chlapca. Deti sú poslušné, školopovinné deti, nie sú na ne žiadne sťažnosti. Všetci traja sú v niečom talentovaní, napriek tomu, že dvaja majú zdravotné problémy: 14-ročné dievča je hluchonemé ​​(rado tvorí) a 17-ročný chlapec, ktorý chce byť kuchárom, žije s hemofíliou. Aj drobná nehoda u neho môže vyústiť do komplikácií, ktoré si vyžadujú hospitalizáciu. Býva s nimi aj takmer 80-ročný dedko. Rodina je nielen znevýhodnená a žije v obrovskej chudobe, ale navyše je aj týraná: ženu bývalý partner psychicky aj fyzicky týral, chlapca a starého otca tiež – v minulosti bol 6 týždňov hospitalizovaný pre napadnutie agresorom. V uplynulých týždňoch ho za to odsúdili.

Na benefičný koncert, ktorý sa uskutoční 15. júna 2024 v Modranoch, bolo oslovených niekoľko intepretov.

Vystúpia: Happy Gang feat FLM, Szandi, Sanci, Victoriya, Ildikó Gyurasz. Moderátorkou večera bude Viki Rák, známa zo seriálu Susedia.

Pre dosiahnutie tohto ušľachtilého cieľa vás prosíme o podporu, aby ste svojim príspevkom pomohli koncert uskutočniť a pomohli tak rodine zabrániť najhoršiemu scenáru, ktorý ju čaká.

Číslo transparentného účtu: SK 03 7500 0040 3284 33 77 do komentára uveďte: sponzorský príspevok