Región 2018. 09. 27.

Počas víkendu sa budú milovníci vína sústrediť na jedinom mieste. Prichádza Gastro – Vínne korzo v Modranoch!

Gastro – Vínne korzo v Modranoch sa bude konať 28-29 septembra. Záujemcovia sa môžu tešiť na kvalitné vína, jedinečné gastronomické chuťovky a tiež na rozmanitý hudobný program. Okrem iných vystúpia Irigy Hónaljmirigy a R-Go. Všetko to v malebnej časti Modran – Sutyú-völgy. 

Siedmy ročník jesenného Gastro – Vínneho korza bude usporiadaný vo viniciach, ktoré sú baštou vínnej kultúry obce Modrany.

Tak, ako každý rok, tak aj teraz bude mať víno hlavnú rolu a do pohárov nám ho budú nalievať predovšetkým jeho výrobcovia. Korza sa zúčastní 14 miestnych výrobcov a ďalších 5 vinárov bude hosťovať. Okrem toho budeme mať možnosť ochutnať víno vinárskeho združenia z obcí  Ács a Kocs. Úplný zoznam zúčastnených vinárov si môžete pozrieť TU.

Okrem kvalitného vína a gastronomických chuťoviek čaká počas dvoch dní na návštevníkov rôzny hudobný a kultúrny program. 28.septembra v skorých večerných hodinách začne hudobná show, kde sa postarajú o dokonalú zábavu Kaly, Mohácsi Brigi, Annamari, Sihell Fery a Henna a tiež Bandika. No Tí, čo budú mať ešte dosť energie, sa budú môcť vytancovať na diskotéke, ktorá sa začne o 23:00.

29.septembra si okrem vína budeme môcť vychutnať aj rôzne hudobné štýly. Cigánska hudba začne hrať už v poobedňajších hodinách a od pol piatej vystúpi kapela Rockmisszió z Bátorových Kosíh. Súčasne bude prebiehať aj predstavenie brušných tancov a ródeo show. Tak, ako po uplynulé roky, ani tento rok nebude chýbať obľúbený letecký deň, kde nám rôzne letecké kluby predstavia svoje modely lietadiel. Irigy Hónaljmirigy načne zoznam najočakávanejších hostí vystúpením o 17:30. Nasledovať bude Gallusz Viki o 19:00 a Club 54. Po 22:00 sa na pódium postaví R-Go.

Dvojdňová vstupenka bude dostupná pre obyvateľov Modran v hodnote 12 eur a pre ostatných za 15 eur. Vstupenku si budete môcť zakúpiť na obecnom úrade v Modranoch, alebo priamo na mieste.

Pre podrobný program a ďalšie informácie v súvislosti s udalosťou sa oplatí sledovať Facebookovú stránku Gastro – Vínne korzo Modrany, alebo oficiálnu stránku borkorzo.sk.