Kultúra 2016. 08. 30.

Všetko, po čom vaše srdce a bruško túži: Gastro-vínne korzo v Modranoch

Modrany privítajú jednu z najpopulárnejších vínnych a gastro akcií na Slovensku aj tento rok. Piatok a sobotu 2. – 3. septembra si zakrúžkujte v kalendári, na Gastro-vínnom korze nemôžete chýbať! V malej obci na juhu Slovenska sa pred štyrmi rokmi rozhodli po prvýkrát usporiadať medzinárodný festival, ktorý osloví ľudí aj mimo regiónu. Hoci Modrany nemajú ani 1500 obyvateľov, sú tu skvelé podmienky na festival nielen regionálneho charakteru. Registrujeme viac ako 250 pivníc v údolí Sutyú, ktoré je posiate vinicami. Ideálne miesto na hodovanie!

Počas dvoch dní festivalu si môžete užiť koncerty na dvoch stageoch. V piatok vystúpia EDDA MŰVEK, skupina História, Friends, Carson, Régi Csibészek, Hant a Billborad. Sobotňajší program obohatia okrem vôní a chutí aj skupiny APOSTOL a ABBA Slovakia, ale okrem nich vystúpi Márió a harmonikás, Matyi és a Hegedűs ale aj Csabi Bódi. Organizátori nezabudli ani na deti: určite sa dobre zabavia počas koncertov SZANDI a skupiny ISZKIRI. To sú však len niekoľkí vystupujúci z veľkého množstva hostí.
Podrobný program nájdete na webovej stránke www.borkorzo.sk

Počas festivalu budete mať možnosť navštíviť domáce ZOO v nomádskom dvore. Deti, ktoré niektoré zvieratá poznajú pomaly už len z kníh, si môžu pozrieť tunajšie hospodárske zvieratká ako sliepku, kačicu, hus, páva, morku, králiky, ovce, kozu, kravu, prasa, mangalicu, koňa, poníka či somára. Okrem toho pripravili organizátori aj tvorivé dielne, maľovanie na tvár, karikatúry, už teraz sa pripravuje sa obrovská šmykľavka, hrady na skákanie, ale aj tradičné detské hry.

Na festivale sa okrem domácich vinárov zúčastnia aj hostia z Villányu. Do Nomádskeho domu vás budú na rôzne pôžitky a ochutnávky z maďarskej, slovenskej, českej a moravskej ale aj „nomádskej” kuchyne.
Hovädzí guláš s haluškami, koláč priamo z pece, strapačka, kapustnica, zemiakové knedle plnené mäsom a dusenou kyslou kapustou. Oh, a na ražni sa bude piecť 400 kilový vôl! No mňam!
Gastro-vínne korzo v Modranoch bude skompletizované sobotňajším remeselníckym trhom.

Predpredaj vstupeniek a ďaľšie info nájdete na webovej stránke www.borkorzo.sk

LINEup